Anacki: To Bielan jest pomysłodawcą wyborów kopertowych, za które obciąża się premiera. Są dowody

Robert Anacki opuścił Porozumienie Jarosława Gowina. Polityk stwierdził, że wybory kopertowe to pomysł Adama Bielana, choć nadal obwinia się o nie Mateusza Morawieckiego i ministrów. - Są na to dowody - przyznał, dodając, że Bielan to "gnojowy polskiej polityki". - Potrafił wskakiwać na ławkę (podczas spaceru - red.), krzyczeć że zniszczy Jarosława Gowina i mówić rzeczy, których nie powtórzę - powidział.

- To Adam Bielan jest pomysłodawcą nietrafionych wyborów "kopertowych", za które obciąża się premiera Morawieckiego czy ministrów, co jest w raporcie NIK - mówił w czwartkowej "Debacie Dnia" w Polsat News Robert Anacki.

Zobacz wideo Pawłowska w Porozumieniu. Obóz "dobrej zmiany" poszerza się o polityków pro-choice?

Anacki w Polsat News. Uważa, że wybory "kopertowe" to pomysł Bielana

- Bielan jest pomysłodawcą nietrafionych wyborów "kopertowych", za które obciąża się premiera Morawieckiego czy ministrów, co jest w raporcie NIK - powiedział Robert Anacki w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą z Polsat News.

Borys BudkaSpotkanie PO. Są politycy, którzy już z niego wyszli. "Milczeli"

Anacki twierdzi, że Bielan w 2020 roku poinformował parlamentarzystów, że wybory w maju "i tak się odbędą, bo on tak uzgodnił z marszałek Sejmu". - Są na to dowody na piśmie. Ponadto przekonał do tej idei Jarosława Kaczyńskiego, mimo sprzeciwu Porozumienia - mówił.

Anacki: Bielan potrafił wskakiwać na ławkę i krzyczeć, że zniszczy Gowina

Robert Anacki stwierdził, że Bielan powinien "zniknąć z polityki", bo jest "niebezpiecznym człowiekiem". - Zrobię dużo, aby niektóre informacje wyszły na światło dzienne. Będę robił to prywatnie, aby nie obciążać Jarosława Gowina - mówił w Polsat News. Zapytany przez dziennikarkę o ujawnienie zapisanych rozmów, stwierdził, że postara się śledzić karierę Bielana i pokazać jak buduje nową partię.

- To sprytny "gnojowy" rozrzucający "gnój" od lat - stwierdził polityk. 

Bielan potrafił wskakiwać na ławkę (podczas spaceru - red.), krzyczeć że zniszczy Jarosława Gowina i mówić rzeczy, których nie powtórzę (...). Za swoje zachowania przepraszał na WhatsAppie

- dodał.

Zbigniew Ziobro i Jarosław KAczyńskiJarosław Kaczyński ocenia reformę w sądownictwie. "Jest gorzej"

W środę wiceprezes Porozumienia Robert Anacki poinformował  na Twitterze o odejściu z partii. Zrobił to, komentując wiadomość z informacją, że Porozumienie opuszcza także Wojciech Maksymowicz (w czwartek poinformowano o jego przejściu do ruchu Szymona Hołowni). Dzień później po przekazaniu swojej decyzji Anacki opublikował tweet, w którym stwierdził, że "do końca tygodnia Zjednoczona Prawica może stracić większość parlamentarną".

Więcej o: