Nieoficjalnie: Donald Tusk próbuje gasić pożar w Platformie. "To nie czas na oddawanie miejsca Hołowni"

Donald Tusk zaangażował się w zażegnanie wewnętrznego konfliktu w Platformie Obywatelskiej. - Przekaz Tuska był jasny: to nie jest czas na spory i oddawanie miejsca na opozycji Szymonowi Hołowni - mówi polityk, z którym rozmawiała Wirtualna Polska.
Zobacz wideo Joanna Kluzik-Rostkowska o kryzysie przywództwa w PO

Wewnątrz Platformy Obywatelskiej trwa kryzys. Notowania partii spadają, a politycy odchodzą z jej szeregów. W poniedziałek o swoim odejściu informowała Róża Thun, we wtorek Arkadiusz Kubiec, były wiceprezydent Kielc, z kolei w środę taką samą wiadomość przekazał radny z Krakowa Wojciech Krzysztonek. Trwają spekulacje na temat dalszej przyszłości Borysa Budki na stanowisku przewodniczącego PO. Coraz częściej słychać głosy, że powinien go zastąpić Rafał Trzaskowski.

Interweniował Donald Tusk

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w zażegnanie wewnętrznego konfliktu w Platformie Obywatelskiej zaangażował się Donald Tusk. Polityk rozmawiał m.in. z Borysem Budką, Rafałem Trzaskowskim, Grzegorzem Schetyną i Radosławem Sikorskim. - Sondował nastroje, zachęcał do jedności wewnątrz partii i próbował zażegnać konflikt w kierownictwie Platformy. Przekaz Tuska był jasny: to nie jest czas na spory i oddawanie miejsca na opozycji Szymonowi Hołowni - powiedzial w rozmowie z WP informator z otoczenia kierownictwa partii.

Donald Tusk, jak podaje portal, chce by ugrupowanie szukało porozumienia z innymi partiami, ponieważ tylko zjednoczona opozycja może przeciwstawić się PiS-owi. Jak przekazał WP informator, zarówno były premier, jak i jego zwolennicy obawiają się oderwania od PO ruchu Rafała Trzaskowskiego. - Platforma dzisiaj powinna zagospodarować popularność Rafała Trzaskowskiego i zacząć dogadywać się z Szymonem Hołownią - podkreślił rozmówca portalu. 

Więcej o: