Lidia Staroń kandydatką na RPO? Kluzik-Rostkowska: Nie jest to kandydatura moich marzeń

- Pani senator Lidia Staroń w bardzo w wielu ważnych kwestiach, szczególnie sprawach związanych z aparatem sprawiedliwości, sądownictwem głosowała tak jak PiS - wyjaśniała Joanna Kluzik-Rostkowska w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Była szefowa MEN przyznała, że kandydatura senatorki "nie jest kandydaturą jej marzeń".

Informacje o możliwej kandydaturze senatorki Lidii Staroń na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich nieoficjalnie pojawiały się w mediach od kilku tygodni. Niezrzeszona parlamentarzystka ma mieć poparcie nie tylko polityków Zjednoczonej Prawicy, ale też części senatorów z Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie z Polskim Radiem Jarosław Kaczyński przyznał, że jej kandydatura "wchodzi w grę" i opisał ją jako "osobę o ogromnym zacięciu społecznym". 

O kandydaturze Staroń mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Przyznała, że Koalicja Obywatelska jeszcze nie rozmawiała na jej temat

Na pewno nie jest to kandydatura moich marzeń. Pani senator Lidia Staroń w bardzo w wielu ważnych kwestiach, szczególnie sprawach związanych z aparatem sprawiedliwości, sądownictwem głosowała tak jak PiS. Jest aktywnym politykiem i ja osobiście uważam, że to nie jest dobra kandydatura

- stwierdziła Kluzik-Rostkowska. 

- Ale uczciwie mówię, że nie rozmawialiśmy jeszcze jak będziemy się ustosunkowywać do kolejnych nawrotów jeśli chodzi o RPO. W moim odczuciu to powinien być solidny, dobry prawnik, który nie jest politykiem - dodała. Lidia Staroń z wykształcenia jest inżynierką budownictwa.

Zobacz wideo Na ile realny jest scenariusz "premier Trzaskowski"?
Więcej o: