Sondaż. Ponad połowa badanych źle ocenia pracę Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego

Zgodnie z wynikami majowego sondażu Kantar Public pozytywnie pracę prezydenta Andrzeja Dudy ocenia 36 proc. badanych, z kolei negatywnie - aż 56 proc. Działalność premiera Mateusza Morawieckiego dobrze ocenia natomiast 35 proc. ankietowanych, a źle - 56 proc. Ostatecznie wynik wypada nieco lepiej niż w kwietniu.

Pracownia Kantar Public w dniach od 7 do 12 maja przeprowadziła sondaż, w którym badanych zapytano o to, jak oceniają pracę prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, a także działania rządu. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia. Wyniki zostały opublikowane m.in. przez "Rzeczpospolitą"

Zobacz wideo NIK skontrolował organizację wyborów korespondencyjnych. "Nawet sytuacje nadzwyczajne nie mogą stanowić powodu do odstąpienia od zasady praworządności"

Sondaż Kantar Public: Ponad 50 proc. negatywnie o Andrzeju Dudzie

Zgodnie z wynikami sondażu Kantar Public, w maju 36 proc. badanych dobrze oceniło pracę prezydenta Andrzeja Dudy, z czego 8 proc. zaznaczyło, iż ma "zdecydowanie dobrą" opinię. W porównaniu z badaniem z kwietnia wynik wzrósł o 5 punktów procentowych - wówczas prezydent zdobył 31 proc. pozytywnych ocen. 

Odsetek złych opinii w maju wyniósł natomiast 55 proc., z czego 31 proc. to odpowiedź "zdecydowanie źle". W porównaniu z kwietniem odsetek negatywnych ocen spadł o 7 punktów procentowych (z 62 proc.). 9 proc. badanych nie było w stanie wydać jednoznacznej opinii - to wzrost o 2 pkt proc. 

Sejm. Zdjęcie ilustracyjneRząd pośpiesznie przyjął ustawę o służbie zagranicznej. Teraz poprawia błędy

Sondaż Kantar Public: Jak Polacy oceniają prace premiera Mateusza Morawieckiego?

Ankietowani, którzy pozytywnie ocenili pracę Mateusza Morawieckiego to 35 proc., z czego 7 proc. to opinia zdecydowanie dobra. W porównaniu z kwietniem jest to wzrost o 5 pkt proc (z 30 proc.). 

Pracę szefa rządu negatywnie oceniło z kolei w maju aż 56 proc. badanych, z czego 29 proc. to opinia zdecydowanie zła. Odsetek ten jest jednak o 7 pkt proc. niższy niż w kwietniu (63 proc.). 9 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie, to o 2 pkt procentowe więcej niż w kwietniu. 

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław KaczyńskiPiS wybierze prezesa. W lipcu odbędzie się kongres partii

Sondaż Kantar Public. Ocena pracy polskiego rządu

Pozytywną opinię na temat pracy rządu wystawiło 32 proc. badanych, z czego ocenę "zdecydowanie dobrą" wyraziło 4 proc. Odsetek ten jest wyższy o 4 pkt proc. niż w kwietniu. 

Negatywną ocenę pracy gabinetu rządowego ma z kolei 57 proc. respondentów (spadek o 7 pkt proc. w porównaniu z kwietniem). Udział osób bez sprecyzowanej opinii to 11 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). 

Więcej o: