W PO ważne spotkanie. Ważą się losy przywództwa Budki. "Będzie chciał za wszelką cenę je utrzymać"

- Będzie dawał do zrozumienia, że główną przyczyną spadających notowań w Platformie są wewnętrzne konflikty w partii, podgrzewane przez jego oponentów - tak o linii obrony Borysa Budki podczas wieczornej narady PO mówi osoba z otoczenia kierownictwa ugrupowania.

Poseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik na antenie RMF FM poinformował, że we wtorek wieczorem odbędzie się narada parlamentarzystów ugrupowania. Polityk stwierdził, że w partii "jest pewien bunt oficerów pokładowych na pokładzie", ale Borys Budka został wybrany głosami wszystkich członków PO. - I to oni decydują o tym, kto jest przewodniczącym. W kołach w wielu regionach Borys Budka ma zaufanie - powiedział Sonik.

Bogusław SonikNarada w PO. Będzie debata nt. przywództwa Budki? Sonik o "buncie oficerów"

Zobacz wideo Spięcie wicemarszałków Lewicy. Śmiszek: Cały klub przejdzie szkolenie

W PO zwołano ważne spotkanie. "Będzie grillowanie Borysa"

Jeden z polityków PO w rozmowie z Gazeta.pl przyznaje, że Borys Budka "jeszcze nie jest na wylocie, chociaż na pewno przeżywa cholernie trudne chwile". Jak dodał rozmówca Łukasza Rogojsza, wtorkowe spotkanie będzie jednak kluczowe dla przyszłości obecnego przewodniczącego. - Będzie grillowanie Borysa. Już "schetynowcy" się o to postarają. Sondaże, Polska 2050, wywalenie Rasia i Zalewskiego. Tematów nie zabraknie - powiedział w rozmowie z naszym dziennikarzem. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście poniżej:

Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej. Warszawa, 14.12.2019. Z prawej Andrzej HalickiDecydujące chwile Platformy. "Jest wkur*****, ale to jeszcze nie desperacja"

Inni polityk, w rozmowie z Wirtualną Polską, z kolei podkreślił, że na wtorkowej naradzie Borys Budka będzie twardo bronił swojego przywództwa. - Dymisja Borysa Budki? Nie ma takiej opcji na stole. (...) Będzie dawał do zrozumienia, że główną przyczyną spadających notowań w Platformie są wewnętrzne konflikty w partii, podgrzewane przez jego oponentów. Wyrzucenie Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia z Platformy to sygnał ostrzegawczy dla krytyków Budki. To pokazanie przeciwnikom, że będzie chciał za wszelką cenę utrzymać swoje przywództwo w PO - powiedziała w rozmowie z WP osoba z otoczenia kierownictwa partii.

Platforma Obywatelska spada w sondażach, jednak w samym ugrupowaniu nie ma pomysłów na to, co zrobić, aby odzyskać dawną pozycję. Jedynym konkretnym pomysłem wydaje się jak na razie wymiana lidera. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal, w samej PO mówi się, że przeciwnicy Borysa Budki zbierają podpisy pod zwołaniem konwencji, którą formalnie może zwołać właśnie przewodniczący.

Borys BudkaBorys Budka odpowiada Rasiowi i Zalewskiemu: Robią spektakl

Więcej o: