Polityk PiS do posłanki KO: "Stwierdzam, że pani zwariowała". Teraz przeprasza i tłumaczy swoje słowa

"Staram się w swoich wypowiedziach nie używać emocji ani mocnych słów. Zrobiłem to dziś jedyny raz, za co przepraszam" - napisał wiceminister Artur Soboń, komentując swoją wypowiedź na temat posłanki Izabeli Leszczyny. Polityk stwierdził na antenie TVN24, że posłanka KO "zwariowała".

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń (PiS) i posłanka Izabela Leszczyna (KO) dyskutowali w niedzielę programie "Fakty o Faktach" w TVN24 o Polskim Ładzie, nowym programie społeczno-gospodarczym PiS-u. Komentując założenia programu, Leszczyna stwierdziła, że Zyta Gilowska, nieżyjąca już minister finansów w rządzie PiS oraz była wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, nie poparłaby programu. 

- Jestem przekonana, że gdyby żyła pani Zyta Gilowska, w życiu by w takim rządzie nie uczestniczyła i nie robiła takich rzeczy - powiedziała Leszczyna.  

Zobacz wideo Kwaśniewski: Ruch Trzaskowskiego to zagrożenie dla Platformy Obywatelskiej

Artur Soboń przeprasza posłankę KO. "Staram się w swoich wypowiedziach nie używać emocji"

- Mówienie o tym, o czym myśli świętej pamięci Zyta Gilowska w 2021 r. jest kompletnym wariactwem. Powinna się pani wstydzić tych słów, aby mówić o tym, co myśli zmarła osoba. […] Stwierdzam, że pani zwariowała - skwitował wiceminister Soboń, komentując słowa posłanki KO.  

Szymon Hołownia Hołownia o Polskim Ładzie: 132 strony ogólników, ale i kilka sensownych rzeczy

Wypowiedź wiceministra Soboń wywoła poruszenie. - Gratuluję panu... gratuluje panie ministrze... - powiedziała posłanka Leszczyna. - Co pan powiedział, że [Izabela Leszczyna - red.] zwariowała? Dobrze usłyszałem? […] I tak dotarliśmy rzeczywiście do nowego ładu w naszym programie - powiedział Piotr Marciniak, dziennikarz prowadzący rozmowę, po czym zakończył program.  

Polityk PiS odniósł się do swojej wypowiedzi jeszcze tego samego dnia we wpisie w mediach społecznościowych. "Staram się w swoich wypowiedziach nie używać emocji ani mocnych słów. Zrobiłem to dziś jedyny raz, za co przepraszam Izabelę Leszczynę, ale zrobiłem to w imię szacunku dla śp. Zyty Gilowskiej. Jako uczeń i Świdniczanin. Nie wmawia się zmarłym ich bieżących poglądów. To barbarzyństwo!" - napisał na Twitterze.  

Mateusz Morawiecki zaprezentował założenia nowego Polskiego Ładu

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawili założenia Polskiego Ładu w sobotę (15 maja). Nowy program społeczno-gospodarczy ma być odpowiedzią rządu na pandemię koronawirusa. Pełną listę obietnic złożonych przez rząd można przeczytać TUTAJ. Polski Ład składa się z następujących obszarów: 

  • plan na zdrowie, 
  • uczciwa praca - godna płaca, 
  • dekady rozwoju, 
  • rodzina i dom w centrum życia, 
  • Polska - nasza ziemia, 
  • przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, 
  • dobry klimat dla firm, 
  • czysta energia - czyste powietrze, 
  • CyberPoland 2025, 
  • złota jesień życia. 

Róża Thun Róża Thun odchodzi z PO. "Różniłam się z zarządem partii"

Więcej o: