Polski Ład. Mateusz Morawiecki ruszył w teren, by go promować: Wiele ustaw jest już gotowych

Premier Mateusz Morawiecki przyznał w poniedziałkowym briefingu prasowym, że wiele ustaw związanych z Polskim Ładem jest już gotowych i w tym tygodniu Rada Ministrów będzie je analizowała. Tymczasem premier zajmie się promowaniem w terenie nowego programu PiS.

- Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby Polski Ład oczywiście przywrócił ten porządek, który został wywrócony do góry nogami, można powiedzieć, przez epidemię - mówił premier Morawiecki tuż przed rozpoczęciem objazdu, podczas którego będzie promował w różnych regionach nowy program PiS.

Zobacz wideo Kiedy prezentacja Nowego Ładu? Wicerzecznik PiS: Maj jest niewykluczony, a jak będzie to czas pokaże

Premier Mateusz Morawiecki: Stare podziały odejdą w niepamięć

Po pierwsze, kwestie związane ze zdrowiem, ze służbą zdrowia, naprawą, podniesieniem efektywności służby zdrowia. Wszystko przez pryzmat pacjenta. Po drugie, obniżka podatków dla 18 milionów podatników. Po trzecie, emerytura bez podatku do 2,5 tysięcy złotych. Wreszcie szeroko zakrojony program mieszkaniowy, a także program inwestycyjny, który jest rozpisany na bardzo wiele punktów, obszarów, kroków. To Polski Ład w pigułce

- mówił w poniedziałek Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że Rada Ministrów będzie analizowała gotowe ustawy jeszcze w tym tygodniu.

Nowy ŁadSenatorka PiS o Nowym Ładzie: Wiele zmian wejdzie w życie w tym roku

- Wierzę też, że te różnego rodzaju stare podziały, różne problemy, które mieliśmy w przeszłości, odejdą sobie w niepamięć i razem będziemy mogli skoncentrować się na budowie lepszej przyszłości, lepszej Polski - dodał Morawiecki i nazwał Polski Ład "czymś więcej niż nowym programem, nową umową społeczną".

Mateusz Morawiecki w trasie promującej Polski Ład

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że premier Mateusz Morawiecki podczas swojej trasy będzie się spotykał z Polakami z różnych regionów, aby przybliżyć im nowy program Prawa i Sprawiedliwości, a także porozmawiać o jego założeniach.

Szkoła / Zdjęcie ilustracyjnePolski Ład dla szkoły. Więcej lekcji historii

Premier rozpocznie objazd od poniedziałkowej wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim. O godzinie 9 miał się pojawić się w Szpitalu Powiatowym w Rykach, a niecałą godzinę później odwiedzić firmę JMP Flowers w Stężycy, następnie budowę szlaku Via Carpatia na Podkarpaciu, a o 17.15 ma złożyć wizytę seniorom Dziennego Domu Seniora Fundacji "RUDEK dla Życia" w Rzeszowie.

Celem Polskiego Ładu, który ma promować w czasie objazdu Morawiecki, ma być zdaniem PiS podniesienie poziomu życia Polaków. Z kolei publicysta Kazimierz Krupa stwierdził na antenie TVN24, że budżet nie jest z gumy. - Żeby wypłacić tu, trzeba zabrać tu - mówił.

Więcej o: