"Polski ład" zwiększy dzietność? Piecha: Jestem prawie przekonany, że będzie lepiej niż przy 500 plus

- Proszę nie mówić, że pieniędzy nie ma i nie będzie, bo ja już to słyszałem wiele razy - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha, komentując nowy program rządu - "Polski ład".

Bolesław Piecha w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował ogłoszony w sobotę nowy program rządu - "Polski ład". Zakłada on m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych i podniesienie II progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł. Zapowiedziano także wprowadzenie jednorazowego świadczenia w wysokości 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko oraz emeryturę bez podatku do 2500 zł. Eksperci ekonomiczni alarmują, że na zmianach stracą osoby lepiej zarabiające oraz przedsiębiorcy - uzasadniają, że "budżet nie jest z gumy".

Proszę nie mówić, że pieniędzy nie ma i nie będzie, bo ja już to słyszałem wiele razy

- mówił poseł PiS.

Jak dodał, "każdy bodziec, który spowoduje wzrost dobrobytu polskiej rodziny stwarza szansę". - Boleję, że dziecko nie jest pierwszym wyborem ludzi wstępujących w związki - wskazywał.

Pytany, czy "Polski ład" zwiększy dzietność, Bolesław Piecha odparł: - Jestem prawie przekonany, że tym razem to się uda i będzie lepiej niż przy 500+.

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

Oglądaj także:

Więcej o:

Polecane dla Ciebie