Jerzy Wilk nie żyje. Poseł PiS miał 66 lat

W niedzielę zmarł poseł PiS Jerzy Wilk. Był politykiem, przedsiębiorcą, a także prezydentem Elbląga w latach 2013-2014. O jego śmierci poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego partii.

"Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a światłość Wiekuista Niechaj Mu świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen" - napisał przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Jerzy Wilk urodził się w 1955 roku. Był samorządowcem, prezydentem Elbląg, a od dwóch kadencji posłem z okręgu elbląskiego, gdzie startował z list PiS.

Jerzy Wilk od 1991 roku należał do Porozumienia Centrum 

Jerzy Wilk od 1980 roku był związany z "Solidarnością", pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji zakładowej w Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych ELSIN, gdzie pracował od 1978 roku. W 1990 roku został jej prezesem. Był także członkiem założycielem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Od 1991 roku należał do Porozumienia Centrum, następnie działał w Akcji Wyborczej Solidarność, zaś od 2001 roku - od chwili powstania tej partii - w Prawie i Sprawiedliwości.

W 2019 roku zdobył mandat poselski z ramienia PiS. W Sejmie zasiadał w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

W 1998 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Zobacz wideo Legendy "Solidarności". Choć nie ma już ich z nami, to dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce
Więcej o: