Senatorka PiS o Nowym Ładzie: Wiele zmian wejdzie w życie jeszcze w 2021 roku

Senatorka Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziała, że wiele zmian z programu Nowy Ład zostanie wprowadzonych w życie jeszcze w 2021 roku. - Myślę, że już na najbliższych posiedzeniach Sejmu pojawią się ustawy związane z Polskim Ładem - wyjaśniła.

- Te zmiany będą wchodziły w życie jak najszybciej. Potrzebne będą konkretne ustawy, które trafią do Sejmu. Zmiany będą wprowadzane szybko, dlatego, że Polski Ład to jest program na wyjście z kryzysu gospodarczego i społecznego - powiedziała na antenie Radia ZET Maria Koc, senatorka z PiS

Zobacz wideo Trzecia kadencja dla PiS-u. Czy to realny scenariusz?

Senatorka Maria Koc o wprowadzeniu w życie Nowego Ładu: Pracę i przygotowania podejmiemy jak najszybciej 

W niedzielę w programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" Maria Koc była pytana, czy zmiany zapowiadane w systemie podatkowym mogą wejść w życie na początku 2022 roku. - Myślę, że tak. Nawet była mowa o takiej dacie. Jest to bardzo możliwe, że zmiana wejdzie w życie od początku roku podatkowego, czyli od stycznia przyszłego roku - odpowiedziała Senatorka. Podkreśliła także, że wprowadzenie takiej zmiany w 2021 roku byłoby trudne "z tego też względu, że jest to potężna zmiana, która mogłaby zaburzyć system finansów publicznych".

Mateusz Morawiecki opublikował mem z 'piesełem' o Nowym Ładzie. 'To jest konto premiera państwa w UE?'Nowy Ład. Premier opublikował mem z "piesełem" i zjadliwym dopiskiem

Maria Koc wyjaśniła również, że wiele zmian związanych z programem Nowy Ład wejdzie w życie jeszcze w 2021 roku. - Prace i przygotowania podejmiemy jak najszybciej po to, aby te ustawy przeszły przez Parlament. Nie wiem, jak będzie w Senacie. Tak czy inaczej, chcemy zrobić tak, żebyśmy mogli różne rozwiązania jak najszybciej wprowadzać w życie - zapowiedziała Koc. - Na pewno wiele z nich wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Myślę, że już na najbliższych posiedzeniach Sejmu pojawią się ustawy związane z Polskim Ładem - przekazała senatorka. 

Nowy ŁadNowy Ład. 12 tys. zł dla każdej rodziny na drugie i kolejne dzieci - zasady

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawili założenia Nowego Ładu

W sobotę 15 maja o godzinie 10:00 premier Mateusz Morawiecki razem z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim przedstawili założenia programu społeczno-gospodarczego dla Polski na czas po epidemii koronawirusa - Nowy Polski Ład. Według zapowiedzi polityków, na program złożą się następujące obszary:

  • plan na zdrowie,
  • uczciwa praca - godna płaca,
  • dekady rozwoju,
  • rodzina i dom w centrum życia,
  • Polska - nasza ziemia,
  • przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek,
  • dobry klimat dla firm,
  • czysta energia - czyste powietrze,
  • CyberPoland 2025,
  • złota jesień życia.

Więcej o założeniach Nowego Polskiego Ładu przeczytasz TUTAJ.

Więcej o: