Jest oświadczenie PiS ws. ochrony Jarosława Kaczyńskiego. "Efekt wieloletniej kampanii nienawiści"

"Tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę (...). Sytuacja jest efektem wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Dotyczy całodobowej ochrony prezesa partii.

W serwisach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie ochrony zapewnianej przez policję Jarosławowi Kaczyńskiemu. To odpowiedź na ostatnie doniesienia mediów. 10 maja dziennikarze TVN 24 informowali, że domu Kaczyńskiego pilnuje w ciągu doby co najmniej 40 policjantów (umundurowanych oraz "tajniaków" w nieoznakowanych radiowozach). W reportażu stacji anonimowi funkcjonariusze informowali, że są rozżaleni, iż ochroną wicepremiera zajmuje się właśnie policja, a nie Służba Ochrony Państwa (SOP).

Zobacz wideo Trzecia kadencja dla PiS-u. Czy to realny scenariusz?

Jarosław Kaczyński chroniony przez policję. PiS o "kampanii nienawiści"

W oświadczeniu Prawa i Sprawiedliwości czytamy: 

W kwestii działań policji, dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa, ocena sytuacji i decyzje należą do jej kierownictwa i oparte są na stosowanych w tej służbie procedurach. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego są one związane z pełnieniem funkcji wicepremiera, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz lidera partii politycznej, które zgodnie z art. 11 Konstytucji są elementem demokratycznego porządku państwa.

Wskazano również, że "zarówno prezes PiS (a w zależności od sytuacji i oceny potencjalnego zagrożenia również inni członkowie kierownictwa PiS) oraz siedziba partii są od lat chronione przez firmę Grom Group. Wydatki na ten cel są jawne i nie są niczym nadzwyczajnym w przypadku rozpoznawalnych osób publicznych".

W odniesieniu do chronienia Jarosława Kaczyńskiego przez policję w oświadczeniu napisano: "Warto wskazać, że obecna sytuacja jest efektem wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego. Kampanii prowadzonej przez środowiska tak polityczne, jak i medialne, które nie potrafią odnaleźć się w systemie demokratycznym i na każdą różnicę zdań - naturalną w demokracji - reagują nienawiścią i agresją".

(...) Do siedziby PiS kierowane są regularnie groźby - w tym zabójstwa - pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, informacje o ładunkach wybuchowych itd. Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę

- podkreślono w oświadczeniu.

Więcej o: