Wassermann broni Lewicy po głosowaniu ws. FO: Każdy, kto staje po stronie PiS, jest atakowany

- Każdy, kto staje po stronie PiS, jest z miejsca wyzywany, atakowany, obrażany - mówiła Małgorzata Wassermann, posłanka PiS komentując krytykę, która spadła na Lewicę za porozumienie z rządem ws. Funduszu Odbudowy.

Po tym, jak przedstawiciele Lewicy spotkali się premierem Mateuszem Morawieckim i członkami klubu PiS, aby dojść do porozumienia w sprawie Funduszu Odbudowy, pojawiły się krytyczne komentarze. Małgorzata Wassermann oceniła na antenie Polsat News "wojenki, które uprawia PO" jako niesmaczne.

Zobacz wideo Tomczyk: Musimy zabezpieczyć środki z Funduszu Odbudowy przed PiS-em

Małgorzata Wassermann: KO chce wpłynąć na Lewicę, aby głosowała wbrew interesom Polski

Zdaniem posłanki Małgorzaty Wassermann Koalicja Obywatelska chce wpłynąć na Lewicę, aby ta głosowała "wbrew interesom państwa polskiego". Mówiła, że obecnie każdy, kto staje po stronie Prawa i Sprawiedliwości, jest z miejsca atakowany i obrażany.

Jesteśmy po pandemii, zarówno Polska jak i pozostałe kraje UE, bardzo potrzebują tych pieniędzy z Funduszu Odbudowy, żeby wyjść z kryzysu. Wojenki, które uprawia PO przy pomocy niektórych mediów, i te nadzieje, że doprowadziliby do upadku rządu PiS, są po prostu niesmaczne w obliczu interesu kraju

- stwierdziła posłanka na antenie Polsat News, podkreślając wagę pieniędzy z Funduszu Odbudowy w wychodzeniu z pandemii koronawirusa.

Fundusz Odbudowy jest zdaniem Małgorzaty Wassermann momentem w historii, kiedy wszyscy powinni odłożyć spory na bok

Zbigniew Ziobro komentując brak poparcia polityków Solidarnej Polski dla Funduszu Odbudowy, tłumaczył, że przedstawiciele partii już od dawna zapowiadali, że nie zrobią "ani kroku" w kierunku rzekomego oddania kompetencji władz polski dla organów europejskich. Mówił, że sprzeciw dotyczył zmian proponowanych przez Unię, a nie pieniędzy, które Polska miałaby otrzymać.

Pan Zbigniew Ziobro tłumaczył, dlaczego głosowali przeciwko ratyfikacji Funduszu Odbudowy, ja nie podzielam tych argumentów, nie rozumiem tego

- mówiła Małgorzata Wassermann i wyjaśniła, że są momenty w historii - a głosowanie w sprawie Funduszu Odbudowy jest jednym z nich - kiedy wszyscy powinni odłożyć spory na bok i kierować się tym "co jest dla nas bardzo istotne".

Więcej o: