Odejścia dziennikarzy z Polska Press. Po przejęciu przez Orlen zrezygnowało kilkanaście osób

"Presserwis" ustalił, że w ostatnich miesięcach z pracy w redakcjach należących do Polska Press zrezygnowało kilkanaście osób. Dorota Kania z zarządu grupy mówiła wcześniej, że "o mitycznych masowych odejściach" nie słyszała.

- Część mediów, których wyraźna sympatia jest po stronie totalnej opozycji, dezinformuje na temat stanu faktycznego Polski Press. Nie jest prawdą, że z grupy "lawinowo" odchodzą dziennikarze - powiedziała w tvp.info Dorota Kania z zarządu Polska Press. Jak sprecyzowała, odszedł jeden dziennikarz - Janusz Szymonik z "Dziennika Zachodniego". 

Zobacz wideo RPO o przejęciu Polska Press: Postanowienie sądu trzeba wziąć pod uwagę i "zamrozić" sytuację

Kania odniosła się też do sprawy na Twitterze. "W związku z państwa pytaniami nt. dziennikarzy odchodzących z Polska Press informuję: od momentu od kiedy zostałam redaktorką naczelną mediów grupy Polska Press, odszedł jeden dziennikarz. Tomasz Szymonik (chodzi o Janusza Szymonika, Kania poprawiła się w kolejnym wpisie - red.) z 'Dziennika Zachodniego'. O mitycznych masowych odejściach nie słyszałam" - napisała.

Janusz Szymonik był zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego". Złożył wypowiedzenie 30 kwietnia. Wcześniej odwołany został Marek Twaróg, szef gazety. 20 kwietnia Wojciech Pokora zastąpił Wojciecha Harpulę w "Kurierze Lubelskim". Kolejna zmiana nastąpiła w "Gazecie Krakowskiej" i "Dzienniku Polskim", gdzie Jerzego Sułowskiego zastąpił Wojciech Mucha. W "Nowinach" szefem redakcji po Stanisławie Sowie został Arkadiusz Rogowski. 

"Od grudnia ub. r., kiedy Orlen ogłosił zakup Polska Press Grupy, rośnie liczba dziennikarzy, którzy odchodzą z gazet regionalnych" - pisze Presserwis, który przyjrzał się zmianom w oddziałach, gdzie nastąpiły zmiany naczelnych. 

"Presserwis" o odejściach dziennikarzy z Polska Press

Jak czytamy w artykule, z "Dziennika Zachodniego" odeszli: sekretarz redakcji Anna Ładuniuk (odeszła na emeryturę), publicystka Agata Pustułka, wydawca online Karol Świerkot, dziennikarka Justyna Przybytek-Pawlik, wiceszefowa newsroomu Katarzyna Pachelska, dziennikarz działu Rybnik Aleksander Król, szef oddziału Śląsk Tomasz Szymczyk. 

W grudniu z rzeszowskiego oddziału Polska Press odeszła Katarzyna Mularz, zastępczyni redaktora naczelnego ds. internetu i rozwoju multimediów w "Nowinach". 

Z krakowskiego oddziału w marcu odszedł Tomasz Mateusiak, reporter z Zakopanego. 

30 kwietnia rezygnację złożył Marek Rodwald, prezes poznańskiego oddziału Polska Press. Z "Głosu Wielkopolskiego" w ostatnich miesiącach, jak podaje "Presserwis", odeszli: reporter działu miejskiego Mikołaj Woźniak, dziennikarz kryminalny Norbert Kowalski, dziennikarka ekologiczna Marta Danielewicz, dziennikarz polityczny Błażej Dąbkowski, dziennikarz śledczy Łukasz Cieśla. 

W marcu z "Dziennika Bałtyckiego" zwolnił się reporter Rafał Mrowicki. Pod koniec ubiegłego roku z "Kuriera Lubelskiego" odeszła Ewa Pajuro. 

Więcej o: