Komorowski: Trzeba wzmocnić biegun konserwatywny w opozycji. Bez niego PiS może spokojnie funkcjonować

W poniedziałek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był Bronisław Komorowski. - Trzeba wzmocnić ten biegun konserwatywny czy umiarkowanie prawicowy w ramach opozycji demokratycznej - powiedział były prezydent. Jak dodał, "bez takiego bieguna nie ma w ogóle mowy o odebraniu czy przeciągnięciu choćby części sfrustrowanych wyborców PiS-u".

Bronisław Komorowski został zapytany o doniesienia dotyczące jego powrotu do polityki. - Ja nigdzie z polityki nie odchodziłem. Przestałem pełnić funkcję i rzeczywiście trochę zamieniłem się w komentatora politycznego, ale także i osobę wspierającą szczególnie swoje własne, dawne środowisko polityczne, czyli środowisko Platformy Obywatelskiej. A dzisiaj postanowiłem także wspierać Koalicję Polską budowaną wokół pana Kosiniaka-Kamysza, gdyż ten zadeklarował wolę budowania konserwatywnego bieguna w ramach opozycji demokratycznej - powiedział były prezydent.

- Ja nie cofam mojego poparcia i sympatii do Platformy Obywatelskiej, ale moje osobiste poglądy na świat, na życie, na politykę, ale przede wszystkim potrzeba polityczna wskazuje na to, że trzeba wzmocnić ten biegun konserwatywny czy umiarkowanie prawicowy w ramach opozycji demokratycznej, dlatego że bez takiego bieguna nie ma w ogóle mowy o odebraniu czy przeciągnięciu choćby części sfrustrowanych wyborców PiS-u. Dzisiaj takiej oferty po stronie opozycji nie ma i PiS może funkcjonować spokojnie do wyborów - podkreślił Bronisław Komorowski.

Bronisław KomorowskiNa kogo głosowałby Komorowski? "Rozum podpowiada" PSL lub Hołownię

Oglądaj także:

Więcej o:

Polecane dla Ciebie