Zjednoczona Prawica na prowadzeniu. Ruch Szymona Hołowni z coraz większą przewagą nad KO [SONDAŻ]

27,9 proc. - takie poparcie w najnowszym badaniu firmy Research Partner zanotowała Zjednoczona Prawica. Oprócz niej do Sejmu dostałyby się jeszcze cztery partie. Poniżej progu wyborczego znalazło się m.in. PSL.

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Na pierwszym miejscu znalazła się Zjednoczona Prawica z wynikiem 27,9 proc - oznacza to, że PiS z koalicjantami wciąż pozostają na prowadzenia, ale przewaga nie jest duża (Zjednoczona Prawica nie "przebija" nawet  30-procentowego progu poparcia, który przed spadkiem poparcia PiS na jesieni tego roku był przekraczany niemal zawsze - z kolei do października 2020 w większości sondaży ZP przekraczała 40 proc. poparcia).

Drugie miejsce w sondażu przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni (23,6 proc.). Podium zamyka Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 17,2 proc. respondentów. 

Zobacz wideo Ceny mieszkań biją kolejne rekordy. Kiedy ich wzrost wyhamuje?

Sondaż. PiS wygrywa, ale Polska 2050 coraz bliżej

Do Sejmu dostałyby się jeszcze Konfederacja (7,7 proc.) i Lewica (7,2 proc.). Na dalszych miejscach uplasowały się Kukiz'15 (1,6 proc.) i PSL (1,5 proc.). Inne ugrupowania wskazało 0,5 proc. uczestników badania. 12,8 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć". Szacowana frekwencja w wyborcza wynosi 68 proc. 

Badanie na ogólnopolskiej grupie 1127 osób przeprowadziła firma Research Parner na panelu badawczym ARIADNA. 

Więcej o: