Sobolewski o karierze żony w państwowych spółkach: Dowiaduję się jako jeden z ostatnich

- Nie załatwiałem pracy nikomu, a tym bardziej swojej żonie - przekonywał w środę w RMF FM przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy w 2015 r., małżonka posła PiS znalazła zatrudnienie m.in. w radach nadzorczych państwowych spółek.

Sylwia Sobolewska - od 2017 r. żona szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego - zasiada obecnie w trzech radach nadzorczych państwowych spółek - Orlen Paliwa, Anwil (100-procentowym udziałowcem jest PKN Orlen) i Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Jest też dyrektorką Działu Systemów Zarządzania i Ryzyka Korporacyjnego w PKN Orlen.

Wcześniej przez kilkanaście lat Sylwia Sobolewska pracowała w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Szczecinie. Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych w 2015 r. została Wojewódzkim Inspektorem. Później zasiadała także w radach nadzorczych PKO TFI i Centrum Badań Jakości.

Zobacz wideo Belka: Zjednoczonej Prawicy już dawno nie ma, ale rząd PiS ma się dobrze (4 maja)

Sobolewski: Nikomu nie załatwiałem pracy

- Moja żona jest osobą prywatną, nie jest osobą publiczną. Jest osobą niezależną, ambitną i o tym, gdzie pracuje, dowiaduję się jako jeden z ostatnich - przekonywał w środę w RMF FM poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Jak dodał, jego małżonka przepracowała ponad 13 lat w Inspekcji Handlowej. - Kompetencje i zdobyte doświadczenia wykorzystuje tam, gdzie może - zaznaczył.

Krzysztof Sobolewski (PiS)Sobolewski o zatrudnieniu żony w trzech spółkach. "Zdała egzamin państwowy"

- Nie miałem w tym temacie swojego udziału, jako mąż niezależnej, ambitnej kobiety czasami dowiaduję się na końcu - powtórzył.

- Bardzo prosiłbym, by uszanować to, że ktoś chce się rozwijać - stwierdził. Poseł PiS podkreślił, że "nie załatwiał pracy nikomu, a tym bardziej swojej żonie". Zaznaczył także, że w kwestii kariery Sylwii Sobolewskiej nie miała znaczenia jego znajomość z Danielem Obajtkiem, od 2018 r. prezesem PKN Orlen, a wcześniej członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: