Komorowski: Platforma "skręciła w lewo". Były prezydent popiera nowy projekt wokół PSL

Zdaniem Bronisława Komorowskiego na opozycji potrzebne jest "przeciwstawienie się takiemu radykalnemu konserwatyzmowi, jaki reprezentuje PiS". Były prezydent zadeklarował swoje wsparcie dla nowego projektu politycznego wokół PSL.
Zobacz wideo Na kogo zagłosowałby dziś Komorowski? "Serce podpowiada PO, ale rozum PSL lub partia Hołowni"

Bronisław Komorowski wspiera powstanie wokół PSL "ruchu, który skupiłby ludzi o poglądach konserwatywnych, ale ludzi z kręgu dzisiejszej opozycji demokratycznej".  Miałoby to być "swoiste antidotum, przeciwstawienie się takiemu radykalnemu konserwatyzmowi, jaki reprezentuje PiS" - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezydent.

Komorowski chce, by nie pozwalać "zawłaszczyć Prawu i Sprawiedliwości i nacjonalistom takich wartości jak naród, jak rodzina, jak tradycja, jak patriotyzm". Jego zdaniem Platforma Obywatelska obecnie "skręciła w lewo" i chciałby, żeby środowisko wokół PSL i  Kosiniak-Kamysza "utrzymało rolę takiej konserwatywnej kotwicy opozycji demokratycznej". Dodał jednak, że nadal w PO "lokuje swoje sympatie". 

Komorowski zapewnił, że "nie ma mowy" o " rozbijaniu, przeciąganiu" wewnątrz opozycji. Zapewnił, że jest gotowy na współpracę z "różnymi środowiskami". - Nie namawiam nikogo, ani nie organizuję akcji dzielenia tego co jest - powiedział i dodał: - Ale doceniam w pełni to, że wokół pana Władysława Kosiniak-Kamysza skupia się w tej chwili środowisko, które ma odwagę powiedzieć: my chcemy odwoływać się do tradycyjnego systemu wartości, bo chcemy także przyciągnąć wyborców centroprawicowych, a nie tylko liberalnych - powiedział. 

Wcześniej wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski zapowiadał rozmowy z Komorowski nt. takiego projektu politycznego. - Będziemy rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - mówił.

Komorowski: Serce za PO, rozum "bardziej na prawo"

W połowie kwietnia Bronisław Komorowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl został zapytany o to, na kogo zagłosowałby w wyborach parlamentarnych. - Oddałbym głos na opozycję. A na którą z partii? Powiem tak: serce podpowiada mi, żeby głosować na partię, z której się wywodzę. Nie jestem jej członkiem, ale wywodzę się z Platformy Obywatelskiej - powiedział.

- Jestem tu rozdarty. Serce ciągnie do tego, żeby głosować na PO, rozum i myśl o tym, że trzeba pokonać PiS, skłania mnie do myślenia o tym, czy nie trzeba poprzeć ugrupowania na prawo od Platformy Obywatelskiej - stwierdził.

Więcej o: