Bronisław Komorowski wraca do polityki? Zgorzelski: Konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce

Piotr Zgorzelski potwierdził, że Bronisław Komorowski chce wrócić do polityki. - Będziemy rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - powiedział wicemarszałek Sejmu.

O tym, że Bronisław Komorowski miałby wrócić do polityki, napisał "Super Express". Jak podała gazeta, 2 maja były prezydent chce zainicjować nowy, konserwatywny ruch polityczny. Podkreślono, że wraz z politykami PSL oraz konserwatystami z PO przejdzie sprzed gmachu warszawskiej Zachęty pod Grób Nieznanego Żołnierza, by złożyć tam kwiaty.

Andrzej DudaDuda pomylił "rezurekcję" z "insurekcją". Spychalski chciał wytłumaczyć

Zgorzelski: Konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce

O te doniesienia na antenie Polsat News został zapytany wicemarszałek Sejmu z PSL. Piotr Zgorzelski potwierdził te informacje. - Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - powiedział polityk. Dodał, że w ten sposób "wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej".

- Będziemy rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - podkreślił Piotr Zgorzelski. Zaznaczył, że konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce.

Zobacz wideo Na kogo zagłosowałby dziś Komorowski? "Serce podpowiada PO, ale rozum PSL lub partia Hołowni"

Komorowski: Serce za PO, rozum "bardziej na prawo"

W połowie kwietnia Bronisław Komorowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl został zapytany o to, na kogo zagłosowałby w wyborach parlamentarnych. - Oddałbym głos na opozycję. A na którą z partii? Powiem tak: serce podpowiada mi, żeby głosować na partię, z której się wywodzę. Nie jestem jej członkiem, ale wywodzę się z Platformy Obywatelskiej - powiedział.

- Jestem tu rozdarty. Serce ciągnie do tego, żeby głosować na PO, rozum i myśl o tym, że trzeba pokonać PiS, skłania mnie do myślenia o tym, czy nie trzeba poprzeć ugrupowania na prawo od Platformy Obywatelskiej - stwierdził.

Bronisław KomorowskiNa kogo głosowałby Komorowski? "Rozum podpowiada" PSL lub Hołownię

Więcej o: