Adam Niedzielski czekał w kolejce na szczepienie przeciw koronawirusowi. "To jest ta ostatnia prosta"

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjął już pierwszą dawkę szczepionki. Szczepienie odbyło się w czwartek w punkcie na Stadionie Narodowym. Resort udostępnił zdjęcie ministra, na którym widać, że czekał na swoją kolej w długiej kolejce.

Minister zdrowia zaszczepił się preparatem AstraZeneca. Polityk przyznał, że na drugą dawkę będzie musiał poczekać tyle, ile zaleca to producent, ale "ma już poczucie ulgi".

Zobacz wideo Rząd luzuje obostrzenia. W maju wrócą: hotele, sklepy, gastronomia, sport i szkoły

Adam Niedzielski zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. "Dziś mam poczucie ulgi"

- Stosując do tej pory podstawowe zabezpieczenia udało mi się uniknąć zachorowania, ale stresowałem się tym jak każdy z państwa. Dziś mam poczucie ulgi, że to jest ta ostatnia prosta - powiedział dziennikarzom Adam Niedzielski.

Minister zdrowia jest kolejnym politykiem, który w ostatnich dniach zaszczepił się przeciwko COVID-19. Niedzielski, podobnie jak premier Mateusz Morawiecki, przyjął szczepionkę w punkcie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

KEP ma 'wątpliwości etyczne' ws. szczepionek AstraZeneca i Johnson & JohnsonNowe badania dotyczące skuteczności szczepionki Johnson & Johnson

Resort zdrowia udostępnił w mediach społecznościowych fotografię, na której widać Adama Niedzielskiego i szefa szpitala tymczasowego dr. n. med. Artura Zaczyńskiego, który szczepienie ma już za sobą (jako lekarz zaszczepił się w tzw. grupie zero).

Na fotografii widać dużą kolejkę osób, które przyjechały dziś na szczepienie. Użytkownicy Twittera w komentarzach zauważają, że nie wszyscy przestrzegają wymaganego dystansu. "Czy ministrowi nie przeszkadza stłoczenie ludzi w tym miejscu?" - brzmią odpowiedzi pod zdjęciem.

Kilka minut później ministerstwo napisało kolejny wpis. "Już po wszystkim. Serdeczne podziękowania dla personelu punktu szczepień. Pełen profesjonalizm" - dodano w imieniu Adama Niedzielskiego.

Więcej o: