Sroka: Nikt w Zjednoczonej Prawicy nie myśli o przedterminowych wyborach

- W tej chwili nikt w Zjednoczonej Prawicy nie myśli o przedterminowych wyborach. Skupiamy się na propozycjach, które trzeba zaproponować na czas po pandemii. Dlatego wydaje mi się, że te wybory zostaną przeprowadzone w 2023 r. - powiedziała w Porannej rozmowie Gazeta.pl Magdalena Sroka, rzeczniczka Porozumienia i posłanka tej partii.

Rzeczniczkę Porozumienia zapytaliśmy, czy po ostatnich tygodniach pełnych napięć w koalicji, Zjednoczona Prawica potrzebuje nowego otwarcia. 

- W tej chwili nikt w Zjednoczonej Prawicy nie myśli o przedterminowych wyborach. Skupiamy się na propozycjach, które trzeba zaproponować na czas po pandemii. Dlatego wydaje mi się, że te wybory zostaną przeprowadzone w 2023 r. Oczywiście każdy polityk musi brać uwagę wszelkie scenariusze i rozmawiać o nich w zaciszu gabinetów - powiedziała Magdalena Sroka. 

Sroka: Partie tworzące Zjednoczoną Prawicę różnią się m.in. w kwestiach programowych

- Do wyborów w 2015 r. szliśmy wspólnie i z bardzo jasnym programem. W tej chwili sytuacja jest zupełnie inna niż sześć lat temu, czy nawet w 2019 r. Nie powiedziałabym, że jest źle, ale jesteśmy w już innym miejscu. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami sytuacji, które świadczyły o tym, że relacje w koalicji są, delikatnie mówiąc, napięte - oceniła polityczka.

Uściśliła później, że między partiami tworzącymi Zjednoczoną Prawicę występują różnice nie tylko w kwestii programu, ale również "w ocenie tego, co obecnie dzieje się w koalicji". - Mam tu na myśli wypowiedzi niektórych polityków, które nie były zbyt przyjemne i szły za daleko. Dlatego też właśnie liderzy wszystkich trzech partii tworzących Zjednoczoną Prawicę spotkali się w ubiegły weekend, by porozmawiać. Przede wszystkim o programie i ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy - dodała Sroka.

Dopytywana, nie zaprzeczyła, że jedną z takich mało przyjemnych wypowiedzi była ta Ryszarda Terleckiego. - Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów - mówił na początku kwietnia szef Klubu Parlamentarnego PiS.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie