Jesienią dojdzie do wyborów przewodniczącego PO? Schetyna przyznaje: Trwa dyskusja

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna potwierdził w Polsat News, że w partii trwa dyskusja dotycząca wyboru nowego szefa ugrupowania. Od miesięcy w medialnej przestrzeni pojawiają się doniesienia o tym, że w Platformie Obywatelskiej jest grupa działaczy niezadowolona z przywództwa Borysa Budki.

Portal Wprost.pl informował nieoficjalnie przed kilkoma dniami, że w Platformie Obywatelskiej trwa akcja zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska przewodniczącego PO Borysa Budki.

W styczniu dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek pisał o grupie polityków KO rozczarowanych przywództwem szefa partii. "Wedle naszych informacji krytycy Borysa Budki mogą wysunąć postulat, aby nowy przewodniczący partii został wybrany razem z szefami terenowymi już jesienią - mimo że kadencja Budki trwa dopiero rok, a powinna cztery. Już samo wysunięcie takiej propozycji i dyskusja o niej podkopywałaby pozycję przewodniczącego" - czytamy w tekście Jacka Gądka.

Zobacz wideo Czy przed szczepieniem na COVID-19 i po nim można spożywać alkohol?

Schetyna o zmianie przewodniczącego PO: Trwa dyskusja

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przyznał we wtorek wieczorem w Polsat News, że "w Platformie trwa dyskusja, debata".

- Jesienią będą wybory na wszystkich szczeblach w Platformie Obywatelskiej, od kół po rady regionalne i zarządy regionów. To pytanie się naturalnie pojawia, czy będą także wybory przewodniczącego, bo kadencja trwa od 2 do 4 lat. Ten temat jest w Platformie dyskutowany - stwierdził.

Borys Budka przewodniczącym Platformy Obywatelskiej został 25 stycznia ub.r.

Więcej o: