Andrzej Duda już zaszczepiony. Karetka przyjechała do Pałacu Prezydenckiego

Prezydent Duda i Agata Kornhauser-Duda zaszczepili się już przeciwko koronawirusowi. Para prezydencka nie musiała jednak jechać do punktu szczepień, ponieważ otrzymali swoje dawki szczepionki na miejscu - w Pałacu Prezydenckim.

Jak podaje "Fakt", ambulans ze szczepionkami i personelem medycznym zjawił się przed Pałacem Prezydenckim w poniedziałek 26 kwietnia. Z informacji dziennika wynika, że prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zostali zaszczepieni tego dnia w godzinach popołudniowych. 

Zobacz wideo Czy antyszczepionkowcy to poważny problem dla programu szczepień?

Andrzej Duda już zaszczepił się przeciwko COVID-19. W Pałacu Prezydenckim - podaje"Fakt"

Z informacji podanych wcześniej przez samego prezydenta wynika, że Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 preparatem firmy Moderna. Polityk pytany o wybór szczepionki powiedział jedynie, że zgodził się na preparat, który "został mu akurat zaproponowany".

Szczepionkę przeciwko koronawirusowi otrzymał już także premier Mateusz Morawiecki. Polityk wraz z żoną zaszczepili się preparatem firmy AstraZeneca w sobotę, w punkcie szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Premier Mateusz Morawiecki się zaszczepił Premier Morawiecki zaszczepił się przeciw COVID-19. "Do dzieła!"

Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla portalu Onet wynika, że 27,8 proc. Polaków nie chce zaszczepić się przeciwko COVID-19. Najwięcej osób, które wybrało taką odpowiedź (40 proc.), to mieszkańcy średnich miast (od 50 do 250 tys. mieszkańców). 40 proc. niechętnych do szczepień respondentów to osoby z wykształceniem średnim lub niepełnym wyższym.

48,2 proc. respondentów odpowiedziało jednak, że uda się do punktu szczepień niezwłocznie, jak przyjdzie ich kolej na przyjęcie dawki. 3,5 proc. badanych szuka natomiast miejsc w innych punktach, by przyspieszyć swoje szczepienie.

Szczepionka przeciwko COVID-19. Do podlaskiego punktu szczepień przyjeżdżają chętni nawet z Bielska-Białej

Więcej o: