Donald Tusk komentuje słowa o "grzechu" przyczynienia się do upadku rządu. "Czekam i idę grzeszyć"

Donald Tusk zareagował na wywiad dziennikarza portalu wPolityce. Michał Karnowski napisał, że osoby, które przyczynią się do upadku rządu, "biorą na swoje sumienie duży grzech".

Michał Karnowski jest prawicowym dziennikarzem i publicystą. Jest współautorem znanego wywiadu-rzeki z braćmi Kaczyńskimi. O prezesie PiS pisał, że "kąpie się w uwielbieniu ludu". W najnowszej rozmowie z Radiem Wnet mówił z kolei o skutkach ewentualnego rozbicia koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz wideo Spór w rządzie. Jakie są warunki Porozumienia?

- Opozycja ewidentnie próbuje zagrać krajowym programem odbudowy w ten sposób, żeby go wywrócić i za tym, jak sądzi, wywrócić rząd i potem zbudować coś nowego, przejściowego, technicznego - w ten sposób prawica oddałaby władzę opozycji. Wszyscy, którzy do tego by się przyczynili, biorą na swoje sumienie duży grzech, nie wiem, czy tylko polityczny - mówił Michał Karnowski.

Donald Tusk o upadku rządu: Czekam tylko na drugie szczepienie i idę grzeszyć

To właśnie na ten wywiad zareagował Donald Tusk. Były premier udostępnił zdjęcie, na którym widać fragment wypowiedzi dziennikarza. "Czekam tylko na drugie szczepienie i idę grzeszyć" - brzmi komentarz szefa Europejskiej Partii Ludowej. Gotowość do "grzeszenia" zgłosiło w odpowiedziach pod wpisem kilka osób. Część też uznało, że jest to zapowiedź powrotu Tuska do polskiej polityki.

Donald Tusk obchodzi w czwartek 64. urodziny, dlatego wcześniej na Twitterze opublikował krótki wpis, w którym nawiązał do swojego wieku i piosenki zespołu The Beatles. "Will you still need me, will you still feed me, When I’m sixty-four" - napisał polityk, co można przetłumaczyć na "Czy będziesz mnie potrzebować, kiedy będę miał 64 lata?".

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro (2019 r.)Kaczyński starł się z Ziobrą ws. unijnych środków. "Próba wywarcia presji"

Brak kompromisu wśród koalicjantów Zjednoczonej Prawicy w sprawie poparcia Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy sprawiły, że wzmogły się dyskusje o możliwości utraty większości przez koalicję, na którą składa się Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie oraz Solidarna Polska. W tej sprawie odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, jednak rozmowa miała zakończyć się bez konsensusu. Wśród polityków koalicji coraz częściej pojawiają się też głosy o konieczności renegocjowania umowy koalicyjnej.

Briefing PorozumieniaGowin: Jedyną alternatywą dla rządu ZP są przedterminowe wybory

Więcej o: