Kolejny transfer do Polski 2050. Do partii Szymona Hołowni dołączył poseł KO

Kolejny poselski transfer do Polski 2050 stał się faktem. Do partii Szymona Hołowni dołączył we wtorek Mirosław Suchoń, który dotychczas reprezentował w poselskich ławach Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej i był członkiem Nowoczesnej.

O tym, że Suchoń może dołączyć do partii Hołowni spekulowano już od jakiegoś czasu. We wtorek podczas konferencji prasowej w Sejmie kolejny transfer do Polski 2050 został ogłoszony już oficjalnie. To zresztą niejedyny polityk, który tego dnia przystąpił do partii Hołowni. 

Zobacz wideo Suchoń z KO do Polski 2050? Tomczyk: Ta polityka transferowa nic nie zmienia

Mirosław Suchoń dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni

- Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa. Pierwsza osoba to Mirosław Suchoń, poseł niezwykle oddany i pracowity, wielokrotnie występował w ochronie polskich obywateli dręczonych przez tę władzę. W naszym ruchu zajmie się usługami publicznymi i transportem - mówił Hołownia. 

- To wielki zaszczyt dołączyć do ciebie i ruchu, ale i wielkie zobowiązanie. Przed nami niezwykle ważne zadania. Nasze decyzje będą bardzo ważne dla przyszłych pokoleń. To jeden z powodów, dla którego przystępuję do Polski 2050 - powiedział Suchoń. 

- W centrum parlamentaryzmu powinny być sprawy obywateli, ich troski i problemy, a na nie politycy. Jestem pewien, że ruch Szymona Hołowni będzie kształtował Polskę przez kolejne lata, a ja chcę w tym procesie uczestniczyć - dodał. 

Oprócz byłego posła Klubu Parlamentarnego KO, który pełnił też funkcję członka zarządu partii Nowoczesna, do Polski 2050 przystąpili również burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz Wanda Brociek, która dotychczas działała w stowarzyszeniu Polska 2050. 

Po "transferze" Suchonia koło poselskie Polski 2050 liczy pięcioro członków. Oprócz byłego posła KO tworzą je jeszcze: Hanna Gill-Piątek, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha i Tomasz Zimoch. W Senacie Polskę 2050 reprezentuje natomiast Jacek Bury. 

Więcej o: