Czarnek zapowiada: Wychowanie do życia w rodzinie priorytetem w oświacie. Powstanie 10 ośrodków kształcenia

- Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 - zapowiedział Przemysław Czarnek. Wkrótce ma powstać 10 ośrodków, w których nauczyciele będą mogli kształcić się w tym kierunku według nowych podstaw programowych.

W poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie. Polityk podkreślał tam znaczenie tego przedmiotu w kształtowaniu młodych pokoleń Polaków.

- Kształcenie dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na temat tego, czym jest rodzina, jak fundamentalne znaczenie mają wartości zapisane w konstytucji, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo jest przejawem naszej solidarności z przyszłymi pokoleniami - mówił Przemysław Czarnek.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

Powstanie 10 ośrodków kształcenia dla nauczycieli WDŻ

Szef resortu edukacji i nauki dodał, że wychowanie do życia w rodzinie musi zyskać większe znaczenie w polskich szkołach, ponieważ od odpowiedniego przygotowania młodych ludzi w tym kierunku zależy przyszłość społeczeństwa i państwa. Ma to być również jeden ze sposobów na przezwyciężenie kryzysu rodziny, który można dostrzec w Polsce i innych krajach rozwiniętych. - W rozporządzeniu dotyczącym kształcenia nauczycieli wprowadzamy zmiany, dzięki którym powstanie 10 silnych ośrodków w Polsce, w których nauczyciele będą mogli się kształcić i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie - podkreślił minister.

Więcej o: