Tomczyk o RPO: Pan Wróblewski ma więcej wspólnego z rzeźnikiem niż z rzecznikiem

- Ja sobie takiego Rzecznika Praw Obywatelskich po prostu nie wyobrażam. Pan Wróblewski ma więcej wspólnego z rzeźnikiem niż z rzecznikiem - powiedział Cezary Tomczyk w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.

Cezary Tomczyk, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicja Obywatelska, został zapytany o to, jak zagłosuje Senat ws. wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Przypomnijmy, w Sejmie większość uzyskał kandydat PiS Bartłomiej Wróblewski.

- Chciałbym powiedzieć dzisiaj, że w stu procentach wszystko w tej sprawie jest jasne, ale tego powiedzieć nie mogę. Mogę powiedzieć, że robimy wszystko każdego dnia, żeby to głosowanie skończyło się dobrze dla Polski, dla polskiej demokracji, żeby pan Wróblewski nie został wybrany Rzecznikiem Praw Obywatelskich, bo ja sobie takiego RPO po prostu nie wyobrażam. Pan Wróblewski ma więcej wspólnego z rzeźnikiem niż z rzecznikiem. To jest człowiek, który przeciwko kobietom złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej po to, żeby kobietom zabrać prawo do wyboru - powiedział Cezary Tomczyk i dodał, że "to nie jest materiał na rzecznika". - Wydaje mi się, że uda się w Senacie tę kandydaturę odrzucić. Ale kolejnym krokiem powinno być to, żeby kolejny kandydat na RPO był kandydatem wszystkich partii opozycyjnych - stwierdził polityk.

Oglądaj także:

Więcej o:

Polecane dla Ciebie