Rzeszów. Marcin Warchoł udostępnił już spot wyborczy. Wystąpił w nim Ferenc. "Popieram pana ministra"

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Rzeszowa, opublikował na Twitterze swój sport wyborczy. Występuje w nim były prezydent miasta, Tadeusz Ferenc, który udzielił poparcia politykowi Solidarnej Polski. Warchoł zapowiada, że w czasie jego prezydentury Ferenc nadal będzie miał wpływ na rozwój Rzeszowa.

Spot Marcina Warchoła ukazał się w mediach społecznościowych w sobotę 17 kwietnia. O północy z piątku na sobotę minął zaś termin, w którym możliwe było zgłaszanie kandydatur na urząd prezydenta w Rzeszowie. Przedterminowe wybory odbywają się w związku z tym, iż rządzący do tej pory (od 2002 roku) Tadeusz Ferenc 10 lutego bieżącego roku złożył rezygnację z powodu problemów zdrowotnych. 

Marcin Warchoł: Mojemu komitetowi przyświeca hasło "Dobra kontynuacja"

Na filmie widzimy byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, który konsekwentnie popiera Warchoła od początku kampanii, a jego kandydaturę zaproponował sam bezpośrednio po rezygnacji z urzędu. 

 - Szanowni Państwo, na prezydenta miasta Rzeszowa zdecydowanie popieram pana ministra Marcina Warchoła - powiedział w opublikowanym materiale Ferenc. W krótkim spocie wiceminister przypomniał o swoich działaniach na rzecz miasta oraz współpracę z byłym prezydentem, którą ma zamiar kontynuować. Nazwa komitetu wyborczego Marcina Warchoła to "Komitet Wyborczy Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc - Dla Rzeszowa", którego hasłem jest "dobra kontynuacja". 

- Mojemu komitetowi przyświeca hasło "dobra kontynuacja". Będzie kontynuował wspaniałą prezydenturę prezydenta Tadeusza Ferenca. To 18 lat, które zmieniły Rzeszów, uczyniły go najlepszym miastem w Polsce jeśli chodzi o przyjazność dla biznesu, obywateli i w sprawie pozyskiwania inwestycji. Nie mogłem nie mieć w nazwie komitetu największego gospodarza miasta w historii - mówił polityk cytowany przez Onet

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Marcin Warchoł zarejestrował swój komitet Wybory na prezydenta Rzeszowa. Marcin Warchoł zarejestrował swój komitet

Kto kandyduje na prezydenta Rzeszowa? 

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 9 maja. Oprócz Warchoła na stanowisko kandydują: Popierana przez PiS Ewa Leniart oraz rzeszowski region NSZZ "Solidarność", Konrad Fijołek - były współpracownik Tadeusza Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta oraz szef klubu Rozwój Rzeszowa, popierany przez PO, Lewicę, PSL oraz Ruch Polska 2050. Czwartym kandydatem jest Grzegorz Braun - poseł Konfederacji

Waldemar Kotula Kandydat Porozumienia rezygnuje z walki o prezydenturę w Rzeszowie

O północy z piątku na sobotę minął termin zgłoszeń kandydatur na prezydenta Rzeszowa. Niemal w ostatniej chwili, tuż przed godz. 17 do Miejskiej Komisji Wyborczej zgłosiła się także Małgorzata Grzywa z Komitetu Wyborczego Polska 2050, której udało się zebrać ponad 2 tys. podpisów. Wymaganą liczbą jest 3 tys., ale Grzywa zdecydowała się złożyć wniosek. Marek Antas, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie, powiedział, że decyzja w sprawie jej kandydatury zapadnie w poniedziałek - informowała "Wyborcza Rzeszów".

Zobacz wideo Kowal o wyborach w Rzeszowie: Proponowano mi start, ale nie jestem jedynym kandydatem
Więcej o: