Dom Jarosława Kaczyńskiego "zniknął" z Google Street View. "Prezes musiał wysłać maila"

Widok na dom Jarosława Kaczyńskiego w Google Street View został zakryty. Nie ma jednak powodu, by doszukiwać się w tym sensacji. Każdy użytkownik może zwrócić się do Google o zamazanie danego obiektu.

"Google zamazało dom Jarosława Kaczyńskiego na Street View. W ten sposób są zamazywane m. In. obiekty strategiczne dla państwa. Ciekawe" - zwrócił uwagę na Twitterze Szymon Jadczak, dziennikarz wp.pl.

Dom Jarosława Kaczyńskiego zamazany w Google Street View

Wyjaśnienie jest proste. W Google Street View każdy może skorzystać z opcji zamazania danego obiektu. Wystarczy wejść w opcję "zgłoś problem", a następnie wypełnić krótki formularz oraz podać powód, dla którego chcemy zakrycia danego obiektu. W formularzu konieczne jest podanie swojego adresu e-mail, więc istnieje możliwość, że Google skontaktuje się z nami, aby uwiarygodnić wysłaną prośbę. 

Zamazanie można również usunąć poprzez zmianę daty w Google Street View. Ponadto, dom Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera ds. bezpieczeństwa, wciąż jest widoczny od drugiej strony. 

Zobacz wideo Bronisław KomorowskI: Jeżeli Gowin chciałby przejść na stronę opozycji, powinna go przyjąć

"Tym samym pogłoski o niskich kompetencjach cyfrowych Jarosława Kaczyńskiego upadły. Prezes musiał wysłać maila do Google i zaznaczyć odpowiednie opcje w Google Street View" - napisał w kolejnym tweecie Szymon Jadczak.

Więcej o: