Kto jest liderem opozycji w Polsce? Hołownia i Trzaskowski zdominowali konkurencję [SONDAŻ]

Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia są uznawani przez Polaków za liderów opozycji - wynika z najnowszego sondażu SW Research dla rp.pl. Lider ugrupowania Polska 2050 i prezydent Warszawy znaleźli się ex aequo na pierwszym miejscu z wynikiem 19,1 proc.

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski zdominowali sondaż dotyczący przywództwa wśród liderów partii opozycyjnych. Politycy uzyskali taką samą liczbę wskazań, a ich przewaga nad Borysem Budką, który zajął drugie miejsce, wyniosła blisko 12 punktów procentowych. Na ostatnim miejscu w badaniu znalazł się Włodzimierz Czarzasty, którego wskazało niewiele ponad 1 proc. ankietowanych. 

Zobacz wideo „Ogon merda psem”? Jan Maria Jackowski ocenia sytuację w Zjednoczonej Prawicy

Sondaż. Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia liderami opozycji w Polsce

"Który polityk jest Pani/Pana zdaniem obecnie liderem opozycji w Polsce?" - na takie pytanie musieli odpowiedzieć uczestnicy badania SW Research dla portalu rp.pl. Na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO i prezydent Warszawy, oraz lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia. Tych polityków wskazało 19,1 proc. ankietowanych. 

Jarosław Kaczyński.Nieoficjalnie: Nawet 10 posłów rozważa opuszczenie klubu PiS

Na drugim miejscu z wynikiem 7,6 proc. znalazł się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Podium zamknął Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i były kandydat na urząd prezydenta. Bosaka wskazało 5,4 proc. respondentów. 

2,4 proc. uzyskał Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z kolei Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Nowej Lewicy, uzyskał 1,3 proc. 4,1 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "inny polityk", a 41 proc. odpowiedziało, że nie ma zdania na temat lidera opozycji w Polsce. 

Badanie wśród użytkowników panelu online SW Panel zostało przeprowadzone w dniach od 13 do 14 kwietnia. Pytanie o lidera opozycji w Polsce zadano grupie 800 interesantów powyżej 18. roku życia.  

Maciej NawackiNawacki nie chce dopuścić Juszczyszyna do orzekania mimo wyroku sądu