Lech Wałęsa szuka pracy. "Poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership"

Były prezydent Lech Wałęsa szuka pracy. W ogłoszeniu zamieszczonym w internecie poinformował, że jako "doświadczony przywódca i świetny mówca" chętnie poprowadzi szkolenia czy spotkania motywacyjne. Podał też oczekiwania finansowe.

Ogłoszenie Lecha Wałęsy zostało zamieszczone na portalu flexi.pl przeznaczonym dla osób powyżej 50. roku życia szukających pracy. Informację o tym, że jest autentyczne, potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl Marek Kaczmar, współpracownik byłego prezydenta.

Zobacz wideo Lech Wałęsa o obchodach 4 czerwca. Czy liczył na obecność Andrzeja Dudy? "Na tych ludzi nie liczę"

 Lech Wałęsa szuka pracy. "Poprowadzi spotkania i szkolenia"

"Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 – 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy" - czytamy w ogłoszeniu. 

Lech Wałęsa pisze też o sobie: 

Mimo że mam emeryturę prezydencką, ale też czuję, że chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu dobrego imienia Polski w świecie. Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki.

Były prezydent w ostatnim czasie wielokrotnie skarżył się na swoją sytuację finansową. - Jestem bankrutem. Liczyłem, że tak, jak było, będzie zawsze, więc rozdawałem, a nie gromadziłem. Dzisiaj już nie mam co rozdawać - mówił w listopadzie zeszłego roku w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

W ogłoszeniu, w którym deklaruje chęć prowadzenia szkoleń i spotkań, podał też oczekiwania finansowe. "Spotkanie 1-2 godziny, cena od 20 tysięcy złotych (cena do ustalenia)" - napisał.

Ogłoszenie Lecha WałęsyOgłoszenie Lecha Wałęsy flexi.pl

Jak przypomina "Wyborcza Biz", każdy były prezydent Polski otrzymuje tzw. dożywotnią emeryturę prezydencką. "Wynosi ona 75 proc. otrzymywanego wynagrodzenia. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski na rękę dostają około 6,5 tys. zł. Każdy otrzymuje też środki na prowadzenie swojego biura - 12 tys. zł miesięcznie. Może też liczyć na ochronę BOR" - podaje portal.

Więcej o: