Dwa transfery do partii Gowina. Znamy nazwiska. Potwierdzają się informacje Gazeta.pl

Jacek Gądek
Agnieszka Ścigaj i Lech Kołakowski dołączą do Porozumienia Jarosława Gowina. Gazeta.pl pisała w minionym tygodniu, że do partii wicepremiera ma dołączyć dwoje posłów - stanie się to w sobotę, podczas konwencji krajowej Porozumienia.

Zobacz nagranie. Komorowski: Jeżeli Gowin chciałby przejść na stronę opozycji, powinna go przyjąć

Zobacz wideo

O dwóch transferach do Porozumienia Gazeta.pl pisała już przed tygodniem.

Dwa wymienione nazwiska podał "Super Express". Także wedle informacji Gazeta.pl Agnieszka Ścigaj ma w weekend zasilić Porozumienie. To posłanka niezrzeszona, która weszła do Sejmu z list Kukiz’15, a potem PSL Koalicji Polskiej. Ścigaj jest znana z pomocy osobom niepełnosprawnym.

Drugim transferem zapowiadanym przez nas przed tygodniem jest poseł Lech Kołakowski. Jest on byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości. We wrześniu 2020 prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej, głosując przeciwko "piątce dla zwierząt". Kołakowski potem sam wystąpił z PiS i został posłem niezrzeszonym.

Dziś Gowin ma 13 wiernych sobie posłów (ze swoim głosem - 14). Jego partię sensacyjnie zasiliła niedawno dotychczasowa posłanka Lewicy Monika Pawłowska. Gdy dokonają się dwa zapowiadane przez nas transfery, będzie miał już 16 "szabel" w Sejmie.

Potwierdzają się zatem nasze informacje. Jak pisaliśmy przed tygodniem, Gowin zapowiadał dwa kolejne transfery swoim współpracownikom w czasie konwencji krajowej partii 17 kwietnia. Wieść o tym dotarła na Nowogrodzką, która prześwietlała, kim mogą być nabytki Gowina.

Nowogrodzka była przekonana, że Gowin blefuje. "Gowinista" był jednak pewien: - Argument, że mamy mniej posłów, już za chwilę przestanie być aktualny.

Więcej o: