Potwierdzają się informacje Gazeta.pl. Kandydat Porozumienia rezygnuje z walki o prezydenturę w Rzeszowie

Waldemar Kotula zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Kandydat Porozumienia Jarosława Gowina wycofał swoją kandydaturę oraz poparł Marcina Warchoła z Solidarnej Polski. O fotel prezydenta Rzeszowa ubiega się również popierana przez PiS Ewa Leniart.

- Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł - powiedział Waldemar Kotula podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę w Rzeszowie. Kandydat Porozumienia, radny Waldemar Kotula, nie cieszył się dużym poparciem. Miał również problemy ze zbieraniem podpisów pod swoją kandydaturą. 

Zobacz wideo RPO o przejęciu Polska Press: Postanowienie sądu trzeba wziąć pod uwagę i "zamrozić" sytuację

Rzeszów. Sojusz pomiędzy Porozumieniem i Solidarną Polską. Kotula poparł Marcina Warchoła

Jeszcze przed ogłoszeniem decyzji Kotuli informowaliśmy, że Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin zawarli taktyczny sojusz w sprawie wyborów na prezydenta Rzeszowa oraz o możliwej rezygnacji kandydata Porozumienia. Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości wystawili własnych kandydatów oraz nie poparli kandydatki popieranej przez PiS - Ewy Leniart, obecnej wojewody podkarpackiej.  

Prof. Maksymowicz odchodzi z PiS. Prof. Maksymowicz odchodzi z PiS. "Walczą z lekarzami, a wirus szaleje"

Samodzielny start w wyborach koalicjantów PiS-u jest sygnałem dotyczącym relacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.  

Wybory w Rzeszowie odbędą się na początku maja

Marcina Warchoła poparł Tadeusz Ferenc, dotychczasowego prezydenta Rzeszowa, który na początku lutego podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Ferenc tłumaczył swoją decyzję m.in. złym stanem zdrowia po przebyciu COVID-19. 

- Jest to doskonały kandydat, który - jestem przekonany - będzie rozwijał miasto i zależy mi na tym, żeby kandydat nie zrezygnował - powiedział na konferencji prasowej.

Marcin Warchoł zawalczy o prezydenturę Rzeszowa z popieraną przez PiS Ewą Leniart, wspólnym kandydatem opozycji (Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica, PSL) Konradem Fijołkiem oraz z kandydatem Konfederacji Grzegorzem Braunem. Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa wyznaczono na niedzielę, 9 maja. 

Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu za brak maseczkiBraun nie chciał założyć maseczki, został wykluczony z obrad Sejmu

Więcej o: