Jan Śpiewak ma koronawirusa. "Dbaliśmy o maski, dezynfekcję, obostrzenia. Wirus nie wybiera"

Jan Śpiewak poinformował w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych o zakażeniu koronawirusem. "Całą pandemię pilnowaliśmy, żeby się nie zarazić" - napisał na Facebooku.

Jan Śpiewak, aktywista miejski i prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, 14 kwietnia rano dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem.

Zobacz wideo Marta Manowska: Chcę żyć w kraju, w którym jest tolerancja. Jest oburzona słowami polityków

"I stało się. Dzisiaj rano dostałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. Całą pandemię pilnowaliśmy, żeby się nie zarazić" - napisał w środę na swoim profilu na Facebooku Jan Śpiewak.

"Dbaliśmy o maski, dezynfekcję dłoni, obostrzenia. Niestety wirus nie wybiera. Czuję się nieźle - dokucza mi tylko lekki ból głowy i kaszel" - dodał. Aktywista zaapelował również, by bardziej o siebie dbać. Jego zdaniem to "ostatnia pandemiczna prosta".

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia poinformował o ponad 21 tys. nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 21 283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 803 osób. Z powodu COVID-19 zmarły 182 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 621 osób. Od początku pandemii w Polsce infekcję koronawirusem potwierdzono już u 2 621 116 osób, z których 59 930 zmarło. Z respiratora korzysta 3457 pacjentów. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano łącznie 45 843 łóżka i 4506 respiratorów.

Na środowej konferencji prasowej podjęto decyzję o przedłużeniu obowiązywania większości restrykcji o tydzień - do 25 kwietnia. Działalność od 19 kwietnia wznawiają za to żłobki i przedszkola. Będzie również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.

Więcej o: