Rafał Trzaskowski komentuje ranking zaufania: Pracujemy dalej! Każda zima w końcu mija

Rafał Trzaskowski to pierwszy od dwóch lat polityk opozycji, który stanął na podium rankingu zaufania - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. Trzaskowski jest nowym liderem rankingu. Za nim uplasowali się Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Politykiem, któremu najmniej ufają Polacy, jest Zbigniew Ziobro.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy z KO, to pierwszy od dwóch lat polityk opozycji, który stanął na podium rankingu zaufania. -"Zaufanie to w polityce i w samorządzie rzecz najważniejsza. Tylko na nim możemy budować prawdziwą wspólnotę" - komentuje ranking na Twitterze prezydent Warszawy.

Zobacz wideo Czy Rafał Trzaskowski chce wrócić do ogólnopolskiej polityki?

Rafał Trzaskowski cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków. Wyprzedził  Andrzeja Dudę

Rafał Trzaskowski cieszy się w tym miesiącu zaufaniem 40,6 procent Polaków, mimo że stracił 1,3 punktu procentowego w porównaniu do pomiaru z marca. Wspiął się na szczyt ze względu na znaczne spadki notowań u poprzednich liderów rankingu. Po raz pierwszy od dwóch lat, na pierwszym miejscu tego rankingu znalazł się polityk opozycji. Ostatnim razem był to Donald Tusk w lutym 2019 roku.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o systemie opieki zdrowotnej i epidemii koronawirusaDworczyk odpowiedział Trzaskowskiemu: Wszyscy gramy do jednej bramki

Rafał Trzaskowski po raz pierwszy znalazł się na szczycie rankingu zaufania. "Dziękuję za Wasze zaufanie i pracujemy dalej! Powoli już z ratusza. Każda zima w końcu mija" - napisał prezydent Warszawy we wpisie na Twitterze.

Sondaż IBRiS. Komu Polacy ufają najmniej?

W kwietniu Andrzej Duda zajął drugie miejsce. Zaufaniem darzy go 38,7 procent badanych, a w porównaniu do marca to spadek o 4,2 punkty procentowe. Z niewiele niższym wynikiem, bo z zaufaniem 37,8 procent osób, na podium znalazł się Mateusz Morawiecki. Czwarte miejsce zajął Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL zdobył zaufanie 36,9 procent respondentów. Polityk może poszczycić się jednak największym wzrostem pozytywnych ocen, wynoszącym 8 punktów procentowych. Adamowi Niedzielskiemu ufa 34,5 procent badanych. Szóste miejsce zdobył Szymon Hołownia, któremu ufa 34,4 procent Polaków.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o systemie opieki zdrowotnej i epidemii koronawirusaRafał Trzaskowski o systemie opieki zdrowotnej. "Na krawędzi załamania"

"W rankingu braku zaufania liderem tego niechlubnego zestawienia został w kwietniu Zbigniew Ziobro z wynikiem 66,3 procent. Za nim znalazł się Jarosław Kaczyński - 63 procent oraz Jacek Sasin - 56 procent Najmniej negatywnych wskazań notuje Władysław Kosiniak-Kamysz - 30,3 procent, Adam Niedzielski - 31,4 procent oraz Włodzimierz Czarzasty - 36,9 procent" - podaje Onet.

Więcej o: