W sobotę Kukiz ma spotkać się z Gowinem. Będą rozmawiać o wsparciu w głosowaniach

W sobotę Paweł Kukiz ma spotkać się z Jarosławem Gowinem - informuje RMF FM. To kolejna rozmowa, która ma dotyczyć wzajemnego wsparcia w głosowaniach.

RMF FM podkreśla, że spotkanie nie wiąże się z wejściem Pawła Kukiza do Porozumienia Jarosława Gowina. Chodzi o rozmowy dotyczące wsparcia w głosowaniach sejmowych, na których zależy politykom.

Kukiz chce wprowadzenia sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej i jednomandatowych okręgów wyborczych. Jeśli posłowie Gowina poprą te projekty, Kukiz w zamian jest gotowy zagłosować na projekty, na których zależy Porozumieniu. "Istotne przy tym, że bardzo podobne rozmowy Paweł Kukiz prowadzi z prezesem PiS" - zaznacza RMF FM.

We wtorek z kolei Polska Agencja Prasowa poinformowała, że w tym tygodniu może dojść do przełomu rozmowach między Pawłem Kukizem a Prawem i Sprawiedliwością.

Paweł Kukiz: Jarosław Kaczyński zaproponował mi koalicję z PiS-emKukiz: Kaczyński nie namawiał mnie do przystąpienia do koalicji

Zobacz wideo Zbigniew Girzyński: Paweł Kukiz ma silniejszą pozycję negocjacyjną

Rozpad Koalicji Polskiej

W listopadzie 2020 roku nastąpił rozpad Koalicji Polskiej, czyli sojuszu PSL i Kukiz'15. Paweł Kukiz oznajmił wtedy, że nie będzie zapisywał się do innych partii. Polityk przekazał, że jest gotowy na podjęcie rozmów o realizacji swoich postulatów z każdym ugrupowaniem.

- Na dziś największe moce sprawcze ma PiS, bo jest partią władzy. Gdyby otworzyło się na postulaty proobywatelskie, na dzień referendalny czy sędziów pokoju, to byłaby rewelacja - dodał.