Polska 2050 Szymona Hołowni zarejestrowana. "Na drodze do zmiany Polski na pokolenia"

Polska 2050 Szymona Hołowni została oficjalnie zarejestrowana przez sąd, a jej przewodniczącym został Michał Kobosko. Partia już zapowiada zmianę Polski "na pokolenia, nie kadencję".

"Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię polityczną o nazwie 'Polska 2050 Szymona Hołowni'. Do 'serca' i 'głowy' dołączyły 'ręce. Konsekwentnie robimy tę robotę" - napisał Szymon Hołownia na swoim profilu na Twitterze.

Partia Szymona Hołowni zarejestrowana

"Rejestracja partii politycznej to kolejny krok Ruchu Polska 2050 na drodze do zmiany Polski na pokolenia, nie kadencję" - napisało natomiast biuro prasowe Ruchu. "Naszym celem jest budowa Polski zielonej, solidarnej, demokratycznej i bezpiecznej" - zapewniono w informacji. Przewodniczącym partii został Michał Koboska, pełnomocnik wyborczy Hołowni.

Zobacz wideo Transfery do ruchu Hołowni. "Na końcu walczymy wszyscy razem z PiS-em"

Wcześniej nazwę "Polska 2050" zajęło inne ugrupowanie

Szymon Hołownia napotkał wcześniej na kłopoty w związku z rejestracją ugrupowania. Jak pisaliśmy w lutym, mimo że po pierwszej turze wyborów prezydenckich zarejestrował on stowarzyszenie o nazwie Polska 2050, o rejestrację partii o tej samej nazwie wystąpił do sądu pewien mężczyzna z Kościana. Ugrupowanie, funkcjonujące wcześniej jako Jeden-PL, ubiegło polityka i zmieniło swoją nazwę właśnie na "Polska 2050". Jej prezes tłumaczył wówczas, że zrobił to w ramach "zabezpieczenia marki".

Nitras: Hołownia latał jak kot z pęcherzem. Hołownia: rozumiem, że przedstawiciele starej polityki nie kumająHołownia ostro odpowiedział na apel Dudy, ocenił patriotyzm głowy państwa

- Kilka miesięcy temu przyszli do nas ludzie, którzy odeszli od Szymona Hołowni, z propozycją, by zarejestrować partię pod tą nazwą. Zmieniliśmy nazwę po to, by oni nie zrobili tego sami, bo byłoby to wymierzone w Hołownię, albo żeby nazwa nie została zajęta przez osoby sympatyzujące z PiS. Zabezpieczyliśmy tę markę dla niego, licząc na współpracę, o czym poinformowaliśmy go e-mailowo - tłumaczył rp.pl Włodzimierz Zyzdorczak.

Michał Kobosko, szef ugrupowania Hołowni, powiedział jednak, że Zyzdorczaka nie znają a partia "nie jest stolikiem w restauracji, który można zarezerwować". Dodał także, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele ugrupowań doświadczyło podobnych sytuacji.

Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej pod Sejmem. Warszawa, 17 sierpnia 2020Sondaż. Polska 2050 Szymona Hołowni goni PiS. Strata jest coraz mniejsza

Więcej o: