Girzyński: Na przestrzeni 18 lat Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości przez 10 lat

- Dopóki w tym obozie politycznym jest pewnego rodzaju zgoda, że w kluczowych sprawach decyduje premier Kaczyński, to wszystkie wewnętrzne spory nie będą miały aż takiego znaczenia - mówił Zbigniew Girzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl.

W środę w Porannej rozmowie Gazeta.pl gościem Jacka Gądka był poseł PiS prof. Zbigniew Girzyński. Polityk był pytany o wewnętrzne konflikty w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Władza jest na tyle cennym dobrem dla wszystkich [członków Zjednoczonej Prawicy - przyp. red.], że cementuje ten obóz. Jak długo będzie go cementowała i czy będzie to trwało do końca kadencji, to tak jak mówił Jarosław Kaczyński: zobaczymy

- mówił prof. Girzyński.

Spory w Zjednoczonej Prawicy

Polityk Prawa i Sprawiedliwości wspomniał również o ewentualnych zagrożeniach, które mogą "wywrócić" Zjednoczoną Prawicę i w konsekwencji doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Prof. Girzyński wymienił dwa kluczowe elementy, które mogą stanowić realne zagrożenie dla przyszłości sojuszu.

Pierwszy element - taka liczba konfliktów i przegrywanych głosowań w Sejmie, która sprawiłaby, że tak naprawdę nie ma już jednego obozu politycznego

- tłumaczył poseł PiS.

Drugim elementem, który przywołał polityk jest potencjalna zmiana w opozycji. Prof. Girzyński stwierdził, że obecnie "opozycja zajmuje się głównie wydzieraniem głosów sobie". Poseł mówił, że jeśli opozycja zaczęłaby podbierać głosy i poparcie społeczne PiS mogłoby dojść do przedterminowych wyborów.

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości

Polityk mówił także o zmianach w wymiarze sprawiedliwości, ponieważ według Jarosława Kaczyńskiego działa on "fatalnie". Prof. Girzyński ocenił, że do dymisji Zbigniewa Ziobry nie dojdzie ze względu na układ sił politycznych. - Na przestrzeni 18 lat Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości przez 10 lat - mówił polityk.

Chciałbym, żeby wymiar sprawiedliwości działał dobrze. Nie widzę efektów zmian, chciałbym wreszcie je zobaczyć

- stwierdził poseł PiS.

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew ZiobroSondaż. PiS liderem, dobry wynik partii Ziobry. Solidarna Polska w Sejmie

Więcej o:

Polecane dla Ciebie