Duda "broni" Hołowni? No nie do końca. Zaszczepienie się nazwał "ludzką słabością"

Andrzej Duda na Twitterze zabiera głos zazwyczaj w sprawie oficjalnych uroczystości i wydarzeń lub sportu. Teraz pierwszy raz od dłuższego czasu na jego profilu pojawił się wpis związany z epidemią - i było to wbicie szpili Szymonowi Hołowni w związku ze szczepieniem. Duda napisał o "słabości". "Ludzką słabością jest wyjazd na narty w czasie pandemii, a nie szczepionka" - skomentował dziennikarz Wojciech Karpieszuk.
Zobacz wideo Dworczyk przeprasza po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ministra zdrowia nie było na wczorajszym sztabie"

W sobotę Szymon Hołownia poinformował na Facebooku, że został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Skorzystał on z tego,  że rząd uruchomił szczepienia dla wcześniej zapisanych osób z grupy 40-59 lat z terminami na kwiecień. Później rządzący przepraszali za pomyłkę i szczepienia tych osób przesunięto na maj, by teraz szczepić seniorów. Jednak ci, którzy mieli terminy na najbliższych kilka dni zachowali je - bo w takim czasie mogłoby się nie znaleźć zastępstwo. 

Hołownia przy okazji szczepienia skrytykował rząd za błędy przy programie szczepień. Sam zaś został skrytykowany za wykorzystanie okazji i to, że jako 44-latek zaszczepił się przed wieloma osobami w wieku 60-kilku lat lub więcej. 

Głos w jego sprawie zabrał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Można to uznać za dość zaskakujące, bo większość wpisów prezydenta w ostatnim czasie albo dotyczy rozgrywek sportowych, albo rocznic i uroczystości. Duda pozornie bronił Hołowni - jednak we wpisie wbił szpilę politycznemu konkurentowi:

Proponuję zostawić Szymona Hołownię w spokoju. Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie On jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości. Pomijam już fakt, że wszelkie przejawy hejtu w Wielkanoc to po prostu wstyd! Wyluzujcie. Wesołego Alleluja!

"'Ludzką słabością' jest wyjazd na narty w czasie pandemii"

Choć Duda apeluje o "zostawienie w spokoju" Hołowni, to jednocześnie chęć zaszczepienia się nazywa "ludzką słabością". Zwróciło na to uwagę wiele osób komentujących wpis prezydenta. 

Lekarz dr Krzysztof Pawlak napisał: "Wyrozumiałość dla ludzkiej słabości? Co jest słabością? Chęć bycia bezpiecznym? Czy naprawdę politycy nie mogą przestać robić polityki na szczepieniach?". "'Ludzką słabością' jest wyjazd na narty w czasie pandemii, a nie szczepionka" - skomentował dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Karpieszuk.

"Prezydent przerwał milczenie. Ale nie po to, żeby skrytykować rząd za blamaż z rejestracją na szczepienia, nie dlatego, żeby upamiętnić 100k ofiar pandemii, ale żeby zaatakować politycznego konkurenta, który zaszczepił się zgodnie z możliwością, która dał mu rząd" - napisał politolog Adam Traczyk.

Więcej o: