Sejm. Będą kary dla posłów, którzy nie nosili maseczek. Terlecki: Wykluczymy ich z kolejnych obrad

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki zapowiedział ukaranie posłów, którzy na sali plenarnej siedzieli bez maseczek. Chodzi między innymi o posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Na początku posiedzenia, wicemarszałek Terlecki dwukrotnie prosił parlamentarzystów, by założyli maski.

Posłowie Lewicy podczas protestu ws. wypowiadaniu konwencji antyprzemocowej Sejm. Projekt ustawy Ordo Iuris skierowany do dalszych prac. "Wstyd!"

Sejm. Terlecki zapowiedział kary dla posłów, którzy nie nosili maseczek

Po zakończeniu głosowań dziennikarze pytali wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, dlaczego nie wykluczył z udziału w obradach Sejmu posłów, którzy nie mieli masek.

"Wykluczymy z następnych obrad" - zapowiedział. Dodał, że jeden z posłów zastosował się do prośby i maseczkę założył. "Można było wezwać Straż Marszałkowską i wyprowadzać siłą, ale nie chcieliśmy dziś robić zamieszania" - mówił dziennikarzom. Na uwagę, że obywatel w takiej sytuacji dostaje mandat, wicemarszałek zapowiedział, że poseł za brak maseczki zostanie ukarany.

Zdjęcie, na którym widać, że podczas obrad w sali plenarnej maski nie miał poseł Konfederacji Grzegorz Braun, udostępniła w mediach społecznościowych posłanka KO Monika Wielichowska.

"Na sali sejmowej kwintesencja nieodpowiedzialności i braku szacunku dla ciężkiej pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników! Poseł Braun bez maseczki. Dwukrotnie upomniany maseczki nie nałożył. Powinien zostać wykluczony z obrad. Dla przykładu natychmiast" napisała Wielichowska oznaczając w tweecie Terleckiego.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie w trakcie głosowania projektu "Tak dla rodziny, nie dla gender". Terlecki: Zawsze się można trochę powygłupiać

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 20 870 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 100 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami życie straciło 361 osób. Od wczoraj wykonano ponad 80 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

Więcej o: