Najnowszy sondaż. PiS traci, ale wciąż jest na prowadzeniu. KO i ruch Hołowni walczą o drugie miejsce

PiS wciąż może liczyć na najwyższe poparcie, choć w porównaniu z poprzednim sondażem partia Jarosława Kaczyńskiego zaliczyła spadek. Walka trwa o drugie miejsce między Koalicją Obywatelską a Polską 2050 Szymona Hołowni - ugrupowania notują niemal identyczne wyniki.

Jak wynika z najnowszego badania IBRiS przeprowadzonego dla Onetu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na największą liczbę głosów mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 31 proc. respondentów. To spadek o 1,9 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

Polska 2050 uderza banerami w PiSPolska 2050 uderza banerami w PiS: Śmieją się z ośmiorniczek, a potem...

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz stawia warunki: 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, ale prawdziwe, a nie hocki-klocki

Walka o drugie miejsce, wzrost poparcia dla Konfederacji

Zażarta walka trwa natomiast o tytuł drugiej siły w Sejmie między Koalicją Obywatelską, która może liczyć na 17,3 proc. poparcia (spadek o 0,9 pkt proc.), a Polską 2050 Szymona Hołowni, na którą głosować chce niewiele mniej, bo 17,2 proc. badanych (spadek o 0,1 pkt proc.). Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie: Lewica z wynikiem 9,1 proc. (spadek o 1 pkt proc.), Konfederacja - 7,3 proc. (wzrost o 2,3 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska - 5 proc. (spadek o 0,9 pkt proc.). 13,1 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować.

Chęć wzięcia udziału w wyborach deklaruje 50,1 proc. respondentów, w tym 36 proc. "zdecydowanie". Odmiennego zdania jest niemal tyle samo osób - 49,3 proc.

Badanie IBRiS dla Onetu przeprowadzono w dniach 27-28 marca metodą CATI na grupie 1100 osób.

Mateusz MorawieckiMorawiecki twierdzi, że w Polsce zaszczepiono 5 mln osób. To nieprawda

Więcej o: