Nieoficjalnie: Morawiecki i Orban spotkają się z Salvinim. Chcą powołać nową, prawicową frakcję w PE

Premier Mateusz Morawiecki oraz Viktor Orban mają spotkać się z Matteo Salvinim - donoszą włoskie media. Według nieoficjalnych informacji chcą powołać nową, prawicową frakcję w Parlamencie Europejskim.

W czwartek w Budapeszcie lider włoskiej prawicowej Ligi Północnej Matteo Salvini spotka się z premierami Polski i Węgier: Mateuszem Morawieckim i Viktorem Orbanem - taką informację podał włoski dziennik "Corriere della Sera". Jak zaznaczono, tematem rozmowy polityków ma powołanie nowej grupy w Parlamencie Europejskim, a do spotkania ma dojść w klasztorze nad Dunajem.

Siedziba PiS. Zdjęcie ilustracyjneEuroposłowie PiS zjeżdżają się na Nowogrodzką na naradę z Kaczyńskim

Zobacz wideo Zandberg: Nie chciałbym, żebyśmy nagle usłyszeli od naszych partnerów w Europie, że dziękują nam za współpracę

Toczą się rozmowy dotyczące demokratycznej prawicy europejskiej

Po opuszczeniu przez węgierski Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej premier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj - wraz z Polską i Włochami - spróbuje przeorganizować europejską prawicę. Poinformował, że kontaktował się w tej sprawie z premierem Mateuszem Morawieckim i liderem Ligi Północnej Matteo Salvinim. Dodał, że prowadzone są rozmowy nad stworzeniem demokratycznej prawicy europejskiej.

Prawo i Sprawiedliwość należy w Parlamencie Europejskim do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, z kolei Liga Północna - do grupy Tożsamość i Demokracja. Wiadomo, że na początku marca Salvini przeprowadził wideo-rozmowę z Mateuszem Morawieckim.

Europosłanka Beata KempaKempa do komisarza UE: Nie wiem, na ile pan nienawidzi naszego kraju

Więcej o: