Szef dolnośląskiego sejmiku odwołał sesję, a dzień później wręczał akt biskupowi. Bez maseczki

Przewodniczący dolnośląskiego sejmiku Andrzej Jaroch wręczył w ubiegłym tygodniu akt nadania Honorowego Obywatela Dolnego Śląska bp. Ignacemu Decowi. W momencie wręczenia zarówno Jaroch, jak i Dec nie mieli maseczek. Na zdjęciach z uroczystości widać uczestników stojących w kościele obok siebie, bez zachowania odstępów.

Uroczystość w Katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy miała miejsce w czwartek, czyli w dniu, w którym premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłaszali nowe decyzje dotyczące obostrzeń.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch wręczał tego dnia biskupowi seniorowi diecezji świdnickiej Ignacemu Decowi Akt nadania Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO.

Na zdjęciach udostępnionych w mediach społecznościowych przez Jarocha widać, jak przewodniczący Sejmiku bez maseczki wręcza akt duchownemu, który także nie miał osłoniętych ust i nosa. Na innych zdjęciach widać siedzących w ławach uczestników, wśród których był również szef KPRM Michał Dworczyk. Nie zachowywali między sobą 1,5-metrowych odstępów, co więcej, Jaroch na niektórych fotografiach miał też zsuniętą maseczkę z nosa.

Zobacz wideo Dr Zaczyński: Każdy powinien spędzić ten lockdown odpowiedzialnie, jak w ubiegłym roku

Świdnica. Szef sejmiku wręcza akt biskupowi

Jak zwrócił uwagę radny Koalicji Obywatelskiej Marek Łapiński we wpisie na Facebooku, sesja Sejmiku, która miała odbyć się zaledwie dzień wcześniej, została przez Jarocha odwołana w związku z sytuacją epidemiczną, "w trosce o radnych województwa".

W najbliższych tygodniach ma odbyć się głosowanie nad odwołaniem przewodniczącego Sejmiku z jego funkcji. Domagają się tego radni Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej Plus i Bezpartyjnych Samorządowców.

Więcej o: