Solidarna Polska broni Marcina Warchoła. "Przecież przepisów nie naruszył"

Marcin Warchoł za to, że nie zawsze zakłada maskę w miejscach publicznych, jest krytykowany nie tylko przez polityków opozycji, ale też posłów PiS. Na ostatnią krytykę zareagował już sztab wyborczy kandydata na prezydenta Rzeszowa. "Apelujemy o uczciwe i równe traktowanie wszystkich kandydatów" - napisano.

Marcin Warchoł jest kandydatem Solidarnej Polski na prezydenta Rzeszowa. Ostatnio publikuje w mediach społecznościowych nagrania wideo czy zdjęcia z różnych momentów kampanii wyborczej, na których nie zawsze widać go z maseczką na twarzy. Polityk pozował do zdjęć bez zasłoniętych ust i nosa także podczas konferencji prasowych. Zachowanie posła, który jest także wiceministrem w rządzie Mateusza Morawieckiego, skrytykowali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo Kto będzie kandydatem prawicy na prezydenta Rzeszowa?

Marcin Warchoł zadeklarował, że będzie prowadził kampanię wyborczą wyłącznie w maseczce 

"Marcinie, powiedz, gdzie jutro będziesz zbierał podpisy? Będziesz miał okazje sam złożyć podpis na mandacie. Dla policji pytam" - napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. O Marcina Warchoła zapytany został także rzecznik rządu Piotr Müller. - Szczerze mówiąc jest mi wstyd za to, że w taki sposób może się zachowywać wiceminister w naszym rządzie - odpowiedział polityk na pytanie dziennikarza.

Warchoł zachęcał bez maseczki do świętowania wiosny. Teraz się tłumaczy. 'Wszędzie jestem w maseczce'Piotr Müller o Marcinie Warchole: Szczerze mówiąc, jest mi wstyd

Po konferencji komunikat do mediów wystosował sztab wyborczy Marcina Warchoła. "W związku z tym, że media jednostronnie poświęcają uwagę tylko jednemu kandydatowi, apelujemy o uczciwe i równe traktowanie wszystkich kandydatów" - napisano. W obronie wiceministra sprawiedliwości stanęli też posłowie Solidarnej Polski, którzy postanowili udowodnić, że także inni kandydaci nie stosują się do obostrzeń.

"Oto pani wojewoda z PiS - kandydatka na prezydenta Rzeszowa. Czy panią wojewodę nie obowiązują standardy sanitarne? Kiedy publicznie wyrazisz wstyd, że pani wojewoda łamie zasady i występuje bez maseczki np. w sklepie, gdzie jest to bezwzględnie zakazane?" - napisał Janusz Kowalski o Ewie Leniart.

"Maćku, dlaczego taki arogancki nie jesteś wobec pani Leniart i pana Fijołka? Chamsko atakujesz Marcina Warchoła, a przecież przepisów nie naruszył. Dodatkowo zadeklarował, że będzie zakładać maseczkę dla przykładu nawet tam gdzie to nie jest wymagane" - napisał Stanisław Kaleta w odpowiedzi do wpisu Wąsika.

Sam Marcin Warchoł zapewnił, że ze względu na ciężką sytuację covidową i obostrzenia, od teraz będzie prowadził kampanię wyborczą wyłącznie w maseczce. Maciej Wąsik odpisał, że dziękuje za deklaracje i ma nadzieję "na co najmniej dwie kadencje współpracy".

Więcej o: