Doradca prezydenta o współpracy z Kingą Dudą: Spotkania z jej udziałem były bardzo fajne. Brakuje nam jej

- Bardzo dobrze mi się współpracowało z panią Kingą Dudą - powiedział Łukasz Rzepecki doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Córka prezydenta przez kilka miesięcy pracowała w kancelarii Prezydenta RP jako doradca społeczny. Teraz zaczyna staż w sądzie.

Kinga Duda ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tuż po nich odbyła praktyki w jednej z londyńskich kancelarii, a następnie, w sierpniu 2020 roku, rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta RP. Teraz córka prezydenta zacznie praktyki w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza

Zobacz wideo O co chodziło Kindze Dudzie? Jaki był wpływ "ośmiu gwiazdek"? Eliza Olczyk i Piotr Trudnowski komentują

Co o współpracy z Kingą Dudą mówią doradcy z Pałacu Prezydenckiego? Było fajnie

Łukasz Rzepecki, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, podkreślił w rozmowie z "Super Expressem", że współpraca z córką prezydenta była bardzo udana. - Te spotkania, w których uczestniczyła Kinga Duda, były bardzo fajne i bardzo dobrze odbierane przez organizacje młodzieżowe - zauważył. Rzepecki dodał również, że zarówno jemu, jak i reszcie współpracowników, będzie brakowało Kingi Dudy.

Doradca prezydenta wyjaśnił, że absolwentka UJ zrezygnowała z pełnienia funkcji doradcy społecznego z powodów osobistych. - Jej obowiązki prywatne nie pozwoliły na kontynuację pracy u boku prezydenta. Trzymam za Kingę kciuki, żeby realizowała się w zawodzie prawnika, wiem, że to lubi, jest w tym bardzo dobra - powiedział. 

Staż Kingi Dudy w Sądzie Rejonowym w Warszawie

Córka prezydenta rozpocznie staż w stołecznym sądzie, gdzie odbędzie zajęcia dla aplikantów adwokackich. Prof. Zbigniew Ćwiąkalski z Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego, były minister sprawiedliwości wyjaśnił w rozmowie z "Faktem", że do obowiązków Kingi Dudy będzie należeć chodzenie na rozprawy, czytanie akt, przygotowywanie projektów postanowień, wyroków czy uzasadnień. Praktyki, które odbędzie córka prezydenta, trwają sześć miesięcy: przez pięć miesięcy absolwentka prawa będzie pracować w sądzie, a ostatni miesiąc poświeci na poznanie pracy prokuratury.

Więcej o: