Warchoł rozdaje babeczki w Rzeszowie. Znowu bez maski. Wcześniej szef MSWiA zapowiedział "stanowcze działania"

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł po raz kolejny wyszedł na ulice Rzeszowa bez maski. Tym razem rozdawał mieszkańcom babeczki. Tego samego dnia szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiadał "stanowcze działania wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej".

Kampania wyborcza w Rzeszowie trwa. Aktywnie prowadzi ją Marcin Warchoł, który w ubiegłym tygodniu rozdawał mieszkańcom sadzonki. Tym razem wiceminister sprawiedliwości z okazji zbliżającej się Wielkanocy wyszedł na miasto z koszem babeczek. Tak jak i przed tygodniem kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia nie miał maski. 

Zobacz wideo Ponad pół tysiąca ofiar pandemii dziennie. Ekspertka komentuje

Warchoł znowu bez maski w Rzeszowie. Kamiński o "odpowiedzialności"

Część dziennikarzy i publicystów, którzy krytykują Warchoła za niezasłonienie ust i nosa, przywołuje wypowiedź Mariusza Kamińskiego z jego piątkowej konferencji. Szef MSWiA podkreślał, że przestrzeganie zasad sanitarnych jest obowiązkiem wobec współobywateli, gdyż zakażenie koronawirusem naraża ich na chorobę i śmierć. - Dlatego też działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze - mówił.

To już trzeci raz, gdy Warchoł w kampanijnym wideo pojawia się bez maski. Po tym, jak z okazji pierwszego dnia wiosny rozdawał sadzonki, wystąpił bez maski na konferencji prasowej. Wiceminister sprawiedliwości bronił się, że w parku nie musi zasłaniać ust i nosa (tyle tylko, że środowa konferencja odbyła się na placu, a nie w parku). 

Warchoł zachęcał bez maseczki do świętowania wiosny. Teraz się tłumaczy. 'Wszędzie jestem w maseczce'Marcin Warchoł tłumaczy się z nagrania w internecie: Wszędzie jestem w maseczce

O sprawę był pytany minister zdrowia Adam Niedzielski podczas jednej z konferencji prasowych.  Powiedział, że "pandemia nie ma barw politycznych". - Nie ma zgody na to, żeby osoby, które nie przestrzegają standardów, regulacji i zaleceń, były inaczej traktowane niż poprzez negację (…). Niezależnie od tego, kto dokonuje naruszenia, to nie ma to mojej akceptacji - stwierdził.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł po raz kolejny wystąpił bez maseczkiWiceminister Warchoł znów bez maseczki. Tym razem na konferencji prasowej

Więcej o: