Prezeska LUX MED-u spotkała się z Niedzielskim. O wypowiedzi Morawieckiego: Wierzę, że była nieporozumieniem

Po słowach Mateusza Morawieckiego na temat prywatnej ochrony zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z prezeską LUX MED-u Anną Rulkiewicz. "Wierzę, że wczorajsza wypowiedź premiera była nieporozumieniem" - napisała szefowa firmy po rozmowie z ministrem.

W czwartek informowaliśmy o oburzeniu części środowiska lekarskiego na wypowiedź Mateusza Morawieckiego dotyczącą prywatnego sektora ochrony zdrowia. Jak informuje na Twitterze Anna Rulkiewicz, prezeska LUX MED-u, w piątek doszło w tej sprawie do spotkania z ministrem zdrowia.  "Bardzo dziękuję Adamowi Niedzielskiemu za spotkanie. Dziękuje za docenienie roli sektora prywatnego w walce z pandemią. Przekażę te słowa personelowi medycznemu. Wierzę, że wczorajsza wypowiedź Premiera była nieporozumieniem i dalej będziemy współpracować dla dobra Pacjentów" - napisała Rulkiewicz. 

Zobacz wideo Ponad pół tysiąca ofiar pandemii dziennie. Ekspertka komentuje

Rulkiewicz odpowiedziała na słowa Morawieckiego na temat prywatnego lecznictwa zaraz po czwartkowej konferencji. "Grupa LUX MED i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej od początku pandemii wspierają system ochrony zdrowia w walce ze skutkami Covid-19. Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie Pacjentów" - pisała.  

Mateusz Morawiecki o prywatnej ochronie zdrowia

W czwartek szef rządu stwierdził, że prywatny sektor ochrony zdrowia nie angażuje się w ratowanie życia Polaków w czasie epidemii. Wyjaśnił, że nie jest to zapowiedź nacjonalizacji tego typu placówek, a przypomnienie planu Platformy Obywatelskiej ochrony zdrowia, który zakładał jej prywatyzację. - A czy służba prywatna dzisiaj, wobec której mam najwyższy szacunek oczywiście także, ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na [szpitale - red.] dla pacjentów leczonych na COVID-19? - pytał Morawiecki, podkreślając przy tym, że "tylko państwo w takich najtrudniejszych chwilach próby musiało rzucić i rzuciło wszystkie swoje siły i środki, wszystkie swoje rezerwy i odwody po to, żeby uratować jak najwięcej Polaków". 

kościół (Zdjęcie ilustracyjne)Dr Szułdrzyński: Wiara w siłę wyższą nie sprawdziła się w walce z pandemią

Rulkiewicz w październiku ubiegłego roku uczestniczyła na konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adam Niedzielskim, w którym poinformowano o wsparciu prywatnych placówek medycznych w walce z drugą falą pandemii koronawirusa. Jak zauważa rynekzdrowia.pl, dwa tygodnie temu Szpital św. Elżbiety należący do Grupy LUX MED został włączony do sieci szpitali, które przyjmują pacjentów z COVID-19. Również podczas II fali epidemii, w październiku, szpital był placówką covidową. 

Wicemarszałek Morawska-Stanecka o obostrzeniach: Średniowiecze w wykonaniu polskiego episkopatuMorawska-Stanecka o lockdownie: Średniowiecze w wykonaniu polskiego episkopatu