Karczewski o Obajtku: Nie kupuje willi we Włoszech, ja się z tego cieszę

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski w środę był gościem radiowej Jedynki, gdzie skomentował sprawę majątku Daniela Obajtka. Jego zdaniem inwestycje prezesa Orlenu trzeba oceniać pozytywnie.

Senator Stanisław Karczewski był gościem środowej audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce, w której stwierdził, że inwestycje Daniela Obajtka to ważna, "patriotyczna lekcja" dla innych.

Zobacz wideo Piotr Kuczyński o sprawie Obajtka: Jest jak najlepszy kryminał

Karczewski o majątku Obajtka: Nie inwestuje w wille we Włoszech, ja się z tego cieszę

Były marszałek Senatu bronił Daniela Obajtka. Nie tylko nazywał inwestycje prezesa Orlenu patriotycznymi, ale przyznał, że cieszy się ze sposobu, w jaki Obajtek gospodaruje swoimi pieniędzmi.

Nie inwestuje w wille we Włoszech, Chorwacji. Robi to w Polsce. Ja się z tego cieszę: wzmacnia kapitał i zasoby Polski. Dobrze, że te pieniądze są dobrze wykorzystywane

- stwierdził senator Stanisław Karczewski.

- Bardzo dobrze, że pan prezes pokazał wszystkie swoje przychody, wydatki - mówił senator Karczewski i dodał, że to ważna lekcja dla innych, jak dobrze inwestować pieniądze.

Majątek Daniela Obajtka. Prezes Orlenu upublicznił oświadczenia majątkowe

Daniel Obajtek udostępnił swoje oświadczenia majątkowe, akty notarialne i umowy kredytowe z ostatnich 20 lat.

Wynika z nich, że w latach 1998-2020 zarobił prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, zaciągał też pożyczki, m.in. w banku na 800 tysięcy złotych, a także otrzymał 200 tysięcy złotych darowizny od członków rodziny. Prezes Orlenu inwestował swoje pieniądze głównie w nieruchomości, których ma ponad 30. Jest, między innymi, właścicielem domu w Łebie za 1,7 miliona złotych i budynku w Sasinie za ponad pół miliona.

Więcej o: