Wiceminister Marcin Warchoł po raz kolejny paraduje bez maseczki. Tym razem na konferencji prasowej

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, kandydujący obecnie na prezydenta Rzeszowa, ponownie wystąpił publicznie bez maseczki ochronnej, z odsłoniętymi ustami oraz nosem. Doszło do tego podczas konferencji prasowej, podczas której polityk ogłosił nazwę swojego komitetu wyborczego.

Tym razem polityk Solidarnej Polski pojawił się bez maseczki na konferencji prasowej. Po raz kolejny lekceważąc obostrzenia epidemiczne, wystąpił z odsłoniętymi ustami oraz nosem, by ogłosić nazwę swojego nowego komitetu wyborczego - Komitet Wyborczy Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc - Dla Rzeszowa

To nie pierwszy raz, kiedy wiceminister Marcin Warchoł lekceważy obostrzenia 

Wiceminister sprawiedliwości oraz kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł już nie po raz pierwszy pokazuje się publicznie bez maseczki. Kilka dni temu w mediach społecznościowych udostępnił nagranie, na którym zapraszał mieszkańców Rzeszowa do świętowania pierwszego dnia wiosny i pojawienia się na placu Wolności oraz bulwarach, gdzie rozdawał sadzonki młodych drzew. 

- Rozdajemy piękne buki, sosny, jodełki, modrzewie. Zapraszam wszystkich do świętowania wiosny, do cieszenia się nowym, rodzący się życiem - mówił na nagraniu wiceminister sprawiedliwości. Po opublikowaniu filmiku, w mediach społecznościowych podniosło się oburzenie.  

O interwencję w sprawie apelowali między innymi poseł Michał Szczerba czy posłanka Monika Wielichowska, a dezaprobatę dla takiego zachowania wyraził minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Kandydat na prezydenta odpierał później zarzuty w rozmowie z Radiem Zet, twierdząc, że był wówczas w parku, gdzie nie trzeba zakrywać ust. - Wszędzie, gdzie trzeba, to noszę maseczkę - mówił. Czy aby na pewno?

Wiceminister Marcin Warchoł bez maseczki podczas konferencji prasowej

Tym razem wiceminister wystąpił bez maseczki podczas konferencji prasowej, która z całą pewnością nie odbyła się w parku ani na terenach zielonych. Internauci po raz kolejny licznie komentowali w mediach społecznościowych brak maseczki wiceministra. Krótki wpis na ten temat opublikował również trójmiejski reporter Radia Zet Maciej Bąk.  

"Serio, tak po ludzku zaczyna mnie to strasznie wkurzać. Jak można być tak bezczelnym w tym obnoszeniu się bez maski w czasie, gdy wymaga się tego od obywateli. Czy ktoś mógłby polecić wlepienie mu dla przykładu solidnej grzywny? Chociażby dla dobra sprawy i utarcia odkrytego nosa" - pisał reporter na Twitterze.  

Podczas konferencji prasowej Marcin Warchoł przekazał informację o rejestracji swojego komitetu wyborczego. Jak podkreślał, chce, aby Tadeusz Ferenc (obecny prezydent Rzeszowa, który ogłosił w lutym rezygnację z urzędu) był honorowym gospodarzem miasta oraz miał wpływ na jego sprawy, a także doradzał i "wytyczał kierunki".

Więcej o: