Śmiszek o Pawłowskiej: Siłownie zamknięte, więc szukała miejsca, gdzie można poćwiczyć giętkość kręgosłupa

- To jest oszustwo. Oszustwo prawie 13 tysięcy wyborców i wyborczyń Lewicy na Chełmszczyźnie - powiedział poseł Krzysztof Śmiszek, komentując transfer Moniki Pawłowskiej do Porozumienia Jarosława Gowina. Polityk Lewicy dodał, że Pawłowska mogła przejść do partii Gowina ze względu na wizję "fruktów i apanaży".

Monika Pawłowska, posłanka oraz wiceprzewodnicząca klubu Lewicy, poinformowała w niedzielę o porzuceniu dotychczasowego klubu i przejściu do Porozumienia Jarosława Gowina. "To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski" - napisała w mediach społecznościowych. Dodała, że nie zamierza wstępować do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłanką niezrzeszoną.  

Zobacz wideo Pawłowska w Porozumieniu. Obóz "dobrej zmiany" poszerza się o polityków pro-choice?

Krzysztof Śmiszek komentuje transfer Pawłowskiej. "Oszustwo prawie 13 tysięcy wyborców i wyborczyń Lewicy"

O przejściu posłanki Lewicy do obozu rządzącego rozmawiali goście programu "Kropka na i" w TVN24. Michał Wypij z Porozumienia, nawiązując do postaci Józefa Piłsudskiego, wspomniał, że najbardziej szlachetne jednostki w historii Polski wysiadały z "tramwaju lewicowego i przechodziły do obozu budującego Polskę". 

Prezydent RP Andrzej Duda Sąd w Zielonej Górze: 20-letnia Wiktoria K. winna znieważenia Andrzeja Dudy

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek stwierdził, że transfer Pawłowskiej to bardzo zły sygnał dla opinii publicznej. Dodał, że w każdym środowisku znajdują się osoby, które okazują się niewarte zaufania. Jako możliwy powód przejścia posłanki Pawłowskiej do Porozumienia podał wizję ewentualnych "fruktów i apanaży".  

Jarosław Gowin pozamykał siłownie i kluby fitness, więc pani Pawłowska postanowiła poszukać miejsca w partii, gdzie może poćwiczyć giętkość kręgosłupa

- powiedział. 

Krzysztof Śmiszek podkreślił, że zmiana barw politycznych w trakcie kadencji Sejmu "jest oszustwem". -Oszustwo prawie 13 tysięcy wyborców i wyborczyń Lewicy na Chełmszczyźnie, którzy uwierzyli w program i postać pani poseł. Teraz zostali bez posłanki, ale tam struktura Lewicy jest rozbudowana - stwierdził.

Marszałek senatu: Nigdy w życiu - mogę to zeznać na 'mękach piekielnych' - nie uzależniałem zabiegu od wpłat pacjentów Tomasz Grodzki: Nigdy nie uzależniałem zabiegu od wpłat pacjentów

Więcej o: