Europosłowie PiS zjeżdżają się na Nowogrodzką. Mają omówić z Kaczyńskim sytuację w PE

We wtorek po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie ma odbyć się spotkanie posłów do Parlamentu Europejskiego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - informuje Polsatnews.pl. Tematem dyskusji ma być sytuacja w Parlamencie Europejskim.

Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, spotkanie ma dotyczyć sytuacji "na szeroko rozumianej prawej stronie sceny politycznej w Parlamencie Europejskim".

W ubiegłym tygodniu premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj wraz z Polską i Włochami spróbuje przeorganizować europejską prawicę po wystąpieniu rządzącego na Węgrzech Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

Wiktor Orban: Tworzymy demokratyczną prawicę europejską

- Kontaktowałem się z polskim premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem włoskiego rządu Matteo Salvinim, odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze. Polska, Włochy i Węgry spróbują przeorganizować europejską prawicę. Wkrótce się spotkamy i wspólnie zaplanujemy przyszłość - oświadczył węgierski premier w rozmowie z Radiem Kossuth.

Viktor Orban i Mateusz MorawieckiOrban spotka się z Morawieckim i Salvinim. Chce montować prawicowy blok

Zamiar spotkania Viktora Orbana z Mateuszem Morawieckim i Matteo Salvinim potwierdził serwis Bloomberg. Według niego politycy będą rozmawiać o utworzeniu w Unii Europejskiej nowej partii o charakterze narodowym.

W wywiadzie dla Radia Kossuth Viktor Orban dodał, że "drogi jego partii Fidesz i Europejskiej Partii Ludowej się rozeszły i prowadzone są rozmowy nad stworzeniem demokratycznej prawicy europejskiej". Fidesz przed kilkoma dniami formalnie opuścił Europejską Partię Ludową - największą grupę polityczną w Parlamencie Europejskim.

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Victor OrbanOrban po odejściu Fideszu z EPL: Rozmawiałem z sojusznikami z Polski

Więcej o: